Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miből van a barnakenyér?

Igabcsy kérdése:

Miből van a barnakenyér?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom megállapítani, hogy az üzletben vásárolt barnakenyérként árult termék attól barna, hogy valóban teljeskiőrlésű lisztből készült, vagy pedig "műbarna" és maláta alapú színezékkel festették, és adalékanyagokkal állították be az állagát?

A cimkén semmi, erre utaló információ nincs.


2010. febr. 7. 01:39
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

"Miből van a barnakenyér?" - Négerbúzából

Amúgy szerintem sehogy, bár mivel manapság ennyire divatos a bio életmód, szinte biztos lehetsz benne hogy ami teljes kiőrlésű azt reklámozzák is a címkén ahogy kell. Szóval ha nincs róla ilyesmi írva akkor szerintem "műbarna" ahogy te fogalmaztál.

2010. febr. 7. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szóval én még nem láttam olyan sötét színű gabonamagot, mint némely barna kenyér.Nekem az már gyanús, ha túl barna, biztosan színezett.Egy teljes kiőrlésű magnak van világos színű belseje is, összekeverve a külső résszel nem lehet túl sötét.Ha nincsd a cimkén semmi az összetételéről, akkor ne vedd meg, vagy ha helyben sütött, akkor kérd el a gyártmánylapját,(kötelező ennek lennie,és kötelező odaadni) abban benne kell lennie a nagyon pontos összetevőknek.(a boltban ezért imádni fognak!)
2010. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az igazi barna kenyér nem barna, hanem mindig szürkés szinü, a barna szin a malátától lesz.
2010. febr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!