Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges hogy egy...

Jampi15 kérdése:

Hogyan lehetséges hogy egy párlat mérgező?

Figyelt kérdés
Cefrekirályokba láttam hogy mérgező lehet és halálos de mitől?

2014. aug. 7. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Metilalkoholtól.
2014. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=2dEmSEFxeqQ

ilyet akarok késziteni előfordulna hogy mérgező lene?

2014. aug. 7. 11:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez nem tűnik párlatnak.
2014. aug. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ez cefrézés vagy a lepárláson mulik minden?
2014. aug. 7. 12:16
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Ez szimpla erjesztés. Itt maximum rossz baktériumok dolgozhatnak (túl sok/kevés oxigén, hőmérséklet, páratartalom) és akkor büdös és ihatatlan lesz a végeredmény.


Lepárlásnál felforralod, majd az etilalkoholt felfogod, a többit kiöntöd. Itt szoktak vakulásos balesetek történni.

2014. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ugyanugy kell mint pl a szilva pálinkát most főztem, beteszem az üstbe felfől elkezd csorogni az elejét kiöntöm a többi meg rendes lesz mijen

etilakohol meg vakulás most ezt nemértem , nem rendesen kell kifőzni és kész?

2014. aug. 7. 14:02
 7/12 A kérdező kommentje:
felfogm az etilakoholt a többbi a főzőből kiöntöm hogy lehet vakulásos baleset elment a kedvem az egész főzéstől pedig olyan lelkesen hozá áltam :(
2014. aug. 7. 14:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Te ne is főzz inkább pálinkát.
2014. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem csak lelkesen, de felkészülten kell nekiállni. 1-2 könyvet olvass el a témában, utánna már bátran csinálhatod. Még jobb, ha az elsőben segít valamelyik tapasztaltabb szomszéd, ismerős.


A zugpálinkafőzés idején évente megvakultak páran a hülyeségük miatt, erre akartalak figyelmeztetni.

2014. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ajánlanál valami könyvet és olvasok :) meg betudnánd linkelni milyen a brandy lepárlási módszer szeretném elsajátitani ezt a módszert :)
2014. aug. 7. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!