Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért kritizálja mindig a...

Miért kritizálja mindig a saját főztjét?

Figyelt kérdés
Anyám minden étkezéskor mondja, hogy hát ez nem sikerült olyan jól, túl sós/fűszeres/túlfőtt stb stb, pedig mindig istenieket csinál. Mi meg persze mondjuk neki, hogy dehogy, nagyon jó. Kevés az önbizalma, vagy csak szereti hallani, hogy jól főz?? Le lehet erről szoktatni valahogy?
2010. jan. 12. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért h mondjátok hogy milyen finom!!!
2010. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Szia

Szerintem nem kell leszoktatni :) Semeddig nem tart azt mondani ,hogy fincsi .Igy ő is örül meg ti is mert tényleg finom :D

2010. jan. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szimplán megszokásból mondja, és persze szereti, ha dícséritek. Én meg már vagy tíz éve mindig megkérdem a családomat, mikor eszik a főztömet, hogy "na? ízlik?" :) szerintem már én is az agyukra megyek, de olyan édesek, midnig agyondícsérik.. főleg az újdonságokat :)
2010. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

az enyém is ezt csinálja.


én már ott tartok, hogy kerek perec megmondom neki, hogy fejezze be, mert unalmas és elegem van belőle és ha sz@r lesz, akkor ki fogjuk köpni becs szóra...


(ő 67, én 31 éves vagyok)

2010. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megvárni, míg elkezd szabadkozni, előtte kell megdicsérni. Résen kell lenni, megelőzni :) Aztán már hiába is mondaná, addigra mindenki megette :)

Ez amúgy olyan anyukás dolog. Ők tényleg igazán finomat akarnak főzni, nem csak "összeütni" vmit, hogy ne legyetek éhesek.

2010. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szereti hallani, ennyi az egesz. Probald massal spannolni az onbizalmat. Milyen szep, jo a frizuraja, egyebek. Hatha abbahagyja.
2010. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

dícsérjük, mi mindig, mert tényleg mindig finom, azért nem értem, miért mondja mindig, hogy nem jó

lehet, hogy én is ilyen leszek, ha saját családom lesz??? :))

2010. jan. 12. 14:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem komolyan gondolja. Nagyon jót akar adni, először is, ez dicséretes! Aki főz, annak tele lesz az orra az illatokkal, ezért kevésbé érzi az ízeket is. Ezért mondják, nem csak mondják, valóban azt hiszik, a másé finomabb.

Mondjátok, látod, hogy jó étvággyal eszünk, finom! Adhattok egy puszit, vagy ölelést is. Jól fog neki esni!

Előbb-utóbb csak elhiszi

2010. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy maximalista.
2010. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Érdekes. Azt nem mondom, hogy teljesen ilyen vagyok, de én tudom nekem mi a bajom. Mikor kifogásokat keresek az ételre, hogy pl ez nem sikerült olyanra, akkor mindenkinek ízlik.


amikor meg olyan, hogy nekem is ízlik,az én szám íze szerint készült, akkor meg mindenki mondja, hogy ez most issé másra sikerült. Egyszerűen más szájíz szerint főzök.

2010. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!