Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Meg szoktátok enni a kenyér...

Meg szoktátok enni a kenyér héját?

Figyelt kérdés
Én nem mert vagy kemény és alig bírom elrágni vagy puha és azt úgy nem szeretem.
2010. jan. 10. 22:17
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
50%
1:02, és az összes, aki azt mondja, hogy ezen nem múlik semmi...hát, ezért tartunk ott ahol, ez a hülyeség globális betegség...dehát ez van, mindig is mondtam, hogy az ember a legnagyobb állat. Aki nem eszi meg a kenyérhéját, az egyszerűen csak el volt kényeztetve (vagy hülye, vagy a kivételek esetét képezi). Így egymagában még nem is lenne olyan vészes, csak az a baj, hogy sok ilyen szokás van, és ott ugyanúgy pazarol a gyökérkefe...Nos, elnézést, ha tapló paraszt voltam eme kis hozzáfittyentésemmel, ez csak az én véleményem volt.
2010. jan. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
88%

Még kicsi voltam nem ettem meg soha, nem tudom miért...

Most már megeszem, szeretem amikor olyan friss kissé (de nem nagyon) ropogós. :)

Olykor az alját levágom, ha túl vastag vagy égett. Ha szendvicset készítek akkor szoktam néha levágni, de csak ritkán és akkor is csak alul, nem körbe :)

Egyébként megeszem a héját, sőt én körbe szoktam rágni a kenyeret és először a héját eszem le :DDD

2010. jan. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
89%

02:34 vagyok.

Mi itthon sütünk kenyeret, annak minden részét megeszem. Azt nem fogdossa össze senki.


Amit a boltban veszek, hát... az kissé aggaszt, de amikor már itthon van és elkezdünk enni nem szoktam erre gondolni.

Ha a boltban valaki összefogdossa én mindig rászólok! Évek óta eszünk bolti kenyeret is, eddig se volt baj, remélem nem lesz ezután sem. Remélem...

2010. jan. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
92%
Én is megeszem. Nekem kiskoromban a papám azt mondta, hogy attól lesz szép pirospozsgás a pofim, szóval nem nagyon volt választási lehetőségem!:D Sőt régen mikor volt nyuszink, anyum úgy darabolt nekik a száraz kenyérnek valót, hogy körbevágta a kenyér héját, a szeletet meg 2-3ba, így rakta egy tepsibe a konvektorra, apámmal felváltva tömtük be a "chipszé" száradt héjat!:) Mi is otthon sütjük a kenyeret, szőröstől-bőröstől megesszük, ritkán tudok elcsenni zsemlemorzsának valót. :))Egyébként meg a kenyér összefogdosása a legkevesebb, a tartószerek, az összedarált mittomik a felvágottakban és ami a levegőben van. Illetve reggelig lehetne sorolni! Ami az összefogdosáskor rákerül ezekhez képest immunerősítő! :)
2010. jan. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
89%
igen
2010. jan. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
89%

Persze, hogy megeszem, ez nem kérdés. Bár már egy jó ideje csak zsemlét veszek szendvicshez, kenyeret ritkán, csak ha zsírosabb ételt csinálok. Mert nem valami bizalomgerjesztőek a bolti kenyerek. Én is házira vágyom.


22L

2010. jan. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
89%
van nálunk egy nagyon-nagyon jó pékség, ahonnan a párom hordja frissen, ropogósan, melegen a kenyeret, kiflit és annak isteni a héja-bele-mindene, úgyhogy igen, megesszük a héját :P
2010. jan. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
91%
igen, minket úgy neveltek, hogy semmilyen élelmiszert nem szabad kidobni. Más lenne a helyzet ha lenne egy kutya, aki megenné itthon. amúgy a fogaknak muszáj rágni ha nem akarunk ínysorvadást, fogkihullást.
2010. jan. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
89%
Naná, az a kenyér legfinomabb része, nem pedig a csomagolóanyaga, amit ki kell dobni.
2010. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
89%
az a legjobb része a friss kenyérnek
2010. jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!