Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a szakács...

Mi a véleményetek a szakács szakmáról?

Figyelt kérdés

2014. júl. 9. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
ha még egyszer 16 lennék szakács lennék:) most sem panaszkodom hobbim a főzés de szívesen csinálnám főállásban is :)!
2014. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
világ életemben szakács akartam lenni,de abba kellett hagynom.viszont egy év gyakorlati időm volt.nincs hétvége sem ünnep.rendezvényeken nagyon nagy a pörgés,menüztetéskor szintén.amúgy pozitiv tapasztalatom van vele annak ellenére hogy hónapokig szinte ki sem jöttem a fekete mosogatóból :D
2014. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez helyfüggő. Van ahol órabérbe vagy ami jó. Van ahol havi fixbe,de csak napi 8órába és 10-12 dolgozol ami borzasztó. Magyarországra inkább az utóbbi jellemző. Külföldön talán evvel a legkönnyebb elhelyezkedni és ott általában be is tartják a szerződésben írtakat, ha pedig tovább tart a nap akkor túlórabért fizetnek(itthon ez sem jellemző).

Oké,hogy általába nincs hétvégéd, mert akkor van a legnagyobb forgalom és olyankor dolgozol, de viszont így is van heti 1-3 szabadnapod.

2014. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bumbi02 ***** válasza:
100%

Azért heti 3 szabadnap ritka..: )



A dolog hátránya, hogy mikor mindenki ünnepel, te nekik főzöl. Karácsony, szilveszter.. Viszont mindennek ára van.


Ha szeret valaki főzni, akkor szerintem ennyit megér a dolog. Én gimnázium mellett végeztem szakácsképzést, majd egyetemre jártam 1 évet, de végül a bennem rejlő szakács nem bírta az iskolapadot (noha egyetemen ösztöndíjas voltam, tehát nem azzal volt a bajom, hogy túl sok lett volna nekem). Egyszerűen jobban vonz az, hogy egésznap pörögjek, mint az, hogy iskolapadból irodába üljek.


Szerintem szép szakma, ha az ember úgy űzi, hogy érdekli is. Ha az ember olyan szakácsok mellett tanul akiken csak azt látja, hogy szrnak az egészbe, akkor nehéz szép szakmának tekinteni. Ha nincs belső motiváció.

2014. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!