Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Cukrász vagy szakács?

Cukrász vagy szakács?

Figyelt kérdés
Melyik szakmában lehet jobban elhelyezkedni? Melyik szakma a jobban fizető? Melyik a kellendőbb?

2014. jún. 28. 18:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
68%
Szakácsban én több és nagyobb piaci lehetőséget látok, akárhogy is veszem a szempontokat. Alapból egy szakács konyhája nagyobb, a cukrászé csak az édességekre terjed ki tudtommal.
2014. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szakács. Annyi, hogy arra kb rá is megy az életed. Úgy ahogy van, az egész. Ha véletlenül nem, az csak azt jelenti, hogy vagy fillérekért melózol egy eldugott üzemi konyhán, vagy munkanélküli vagy.

[link]


A cukrász valamivel kevésbé keresett, és fizetett szakma, ellenben emberi mértékkel normálisnak mondható életet lehet mellette élni.

2014. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

...és:

[link]


...és ez mind, igaz! :)

2014. jún. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, álmaim szakmája a szakácskodás, most valamiért mégis arra a pontra jutottam, hogy mind a két szakmára van lehetőségem és egy kissé hezitálok :(
2014. jún. 28. 19:17
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Azért ezek a cikkek kissé eltúlozzák a "rossz" oldalát a szakács szakmának. A betegséges résznél kiakadtam. Ha egy rendes étteremben(nem valami piaci kunyhóban) vagy szakács, nem hogy nem dolgozhatsz betegen, de a közelébe sem mehetsz a konyhának. Sőt, ha a közvetlen környezetedben(veled egy háztartásban) valaki megbetegszik(itt nem egy fejfájásra gondolok, hanem ami fertőző lehet) neked azt is jelentened kell. Persze baromi nehéz szakma, ha "nincs a véredben", mert valóban szeretni kell. Viszont ha a legjobbak között vagy, egy valóban jó étteremben akkor jól is keresel és még életed is lesz mellette. Csak ehhez a kezdetektől legjobbnak kell leni, nem éppen csak kettessel bukdácsolni, hogy legyen már meg a papír a szakmáról.
2014. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem túloznak ezek az ég világon semmiben.

Süt róluk, hogy igazi sokat látott szakácsok írták, mert tényleg ez a valóság.


Nem tudom, te hol élsz, vagy mit dolgozol, de amiket elmondtál, az egy utópia.

2014. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5%
Legyen igazad. Egy szakácsnak sincs élete, családja. Mind dolgozik betegen. És mind ezt éhbérért teszik.(véletlen se fordulhat elő, hogy valaki sikeres, jól keres, rendes helyen dolgozik) Mindenképp azokat kell szem előtt tartani, aki már a szakiskolát is szenvedve csinálták végig, kettes átlaggal, hogy legyen már valami szakmájuk, mert jobb helyre nem tudnának bekerülni. Persze az ilyenek munkát sem fognak találni, legfeljebb valami putriban, hiszen se normális gyakorlata, se elméleti tudása, és főleg akarata/kedve/kitartása nincs.(és ezek után születnek az ilyen semmitmondó cikkek, aminek a végére azért minden jót felsorolnak, hogy az se maradjon ki) Az is elképzelhetetlen, hogy valaki azért csinálja ezt mert szereti, és annak ez nem nehézség. És igen, minden étteremben egyetlen szakács van, nem váltják egymást. 30 napból 30at dolgoznak.
2014. jún. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Komoly bajok vannak a szövegértéssel!


"Egy szakácsnak sincs élete, családja. Mind dolgozik betegen"


A cikkben is világosan le van írva, hogy lehetnek ettől eltérő életpályák, de nem az az általános, hanem a cikkben leírtak! Ezt direkt kiemeli az író.


Úgyhogy elhiszem, (tudom) hogy működhet ez másképp is, de légy szíves, ne állítsd, hogy az lenne az általános, mert nem az, ne vezesd félre a kérdezőt.


" És mind ezt éhbérért teszik."

Ezt áruld már el, hol olvastad!!!

Pont az ellenkezőjéről beszéltem, arról, hogy ezzel legalább lehet keresni, csak épp ára van.


" Persze az ilyenek munkát sem fognak találni, legfeljebb valami putriban,"


Véletlenül se zavartasd magad, hogy a cikkeket michlein csillagos "putrik", az egész világon elismert konyhafőnökei írták.


Nem mint ha magyarázkodnom kéne, se szakmailag, se értelmileg nem vagy erre méltó, ez elég világosan kiderült.

2014. jún. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
68%

Gondoltam írok már én is, mint kezdő "szakácskezdemény" az én általam megélt tapasztalatokról:)


Először is, mind két cikk TELJES MÉRTÉKBEN IGAZ. Lehet cáfolni, és észérveket felhozni, és naivnak lenni, de ez az igazság, aki nem hiszi, menjen el egy konyhára...


Igazából én is fel tudnék sorolni ezer meg ezer rossz dolgot, és tudod mit? :) Egyetlen egy dolgot lehet felhozni ezek ellentétének, amit mind két cikk leír a végén... Ha ezt szereted, ha ez az álmod, akkor mind ezt imádni fogod.

Ez nem egy észért. Ezt csak akkor érted meg igazán, ha tényleg ezt akarod és ezek az érzések vannak benned.


És csak hogy tényeket közöljek kicsit. Nekem ez volt ma egyhuzamban a..a..(számolok:D)... 12. munkanapom, ami vegyesen volt 10-14-16 órás, persze papíron 8 órát kéne dolgoznom, de ha munka van munka van, nem lehet elmenni...

És holnap is dolgozni fogok, aztán lesz egy szabadnapom, és újra nem tudom, mikor lehet újra...de ez van:)


De egyébként mindegy minden amit mondok, mert tanulóként bármelyiket is választod (félreértés ne essék, a cukrászoknak emlékszem mikor az étterem séfje mondta(ők általában lányok) sírni a wc ben kell, aztán jössz vissza dolgozni) és tényleg ez van.

Nekem is folyton szidják még az anyámat is, de ezt vagy megszokod vagy kiesel...És félreértés ne essék, SOHA nem leszel pótolhatatlan, maximum nehezen pótolható:)

És azt meg megsúgom, hogy a legtöbb jó szakács közepes átlaggal végezte el a sulit( szakmai tárgyak ált. jeles, vagy csak a gyakorlat, de az elmélet gazdaság tan, élelmiszer ismeret, fogyasztóvédelem meg 2-es)


De meguntam az írást, mert fáradt vagyok:D

Még talán annyit, hogy volt szerencsém külföldön dolgozni (ja igen, ha tudsz nyelveket bárhová eljuthatsz a világban ahová csak akarsz ha jó vagy) és kint sem jobb a helyzet, csak ott azért egy fokkal jobban fizetnek mint itthon, mert itthon csak a vezető(bb) pozíciókat fizetik meg:)


Szóval röviden ennyit a szakmáról, ha nem jött volna le, én szakács vagyok, és lány, szóval van mit hallgatnom a konyhán (pl tele volt a kezem nem tudtam kinyitni a hűtőajtót és megkértem egy srácot, h nyissa ki, az volt a válasza hogy "nyisd ki a melleddel" és ez még lightos volt:D)


De ez életem szakmája és élvezem amit csinálok. De fontold meg hogy alkalmas vagy e erre, hogy általában mindenki utálni fog, 2-3 éven belül visszeres lesz a lábad (ez az ami nekem is nagyon fáj:( Lelkileg...a fizikai fájdalmat már nem érzed:))

És hogy általában akkor van szabadnapod mikor mindenki más dolgozik. És a cikkek minden szava igaz, szóval gondold át, most még nem késő elmenekülni:D:D

2014. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
9. Nem abból kell szívásnak itélni a szakmát, hogy van egy szar állásod ahol halálra dolgoztatnak és nem fizetnek meg. Olyan helyet kell keresni ahol max. 12 órát kell dolgozni és azt is végig megfizetik. Heti 1-2 szabadnappal.
2014. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!