Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, hogy kevesebb cukorral is finom lehet valami?

Figyelt kérdés

Már elég régóta felezem vagy legalább harmadolom a receptek cukor mennyiségét és 1-2 kivételtől eltekintve mind finom lett.

Ennek ellenére, hogy ezt már a családban is többször bebizonyítottam, mindenki továbbra is az eredeti cukormennyiséggel süt-főz.

Pl. én egyáltalán nem is teszek a zöldborsófőzelékbe cukrot, míg az összes családtagom és barátok, ismerősök igen, de amikor valaki megkóstolja a főzelékemet, egyáltalán nem hiányolja a cukrot belőle (jó, persze ez a borsó fajtájától is függ, ezért veszek finom és jó minőségű borsót).

Anyós csinált a múlt héten egy mézes sütit, ami szerintem már annyira undorítóan édes lett, hogy számomra ehetetlen volt. De a héten már egy linzer felét is meghagytam, mert a lekvár valami borzalmasan édes volt benne.

Pedig amúgy nagyon édesszájú vagyok, nem tudok édesség nélkül élni, de mivel a gyerekek születése elég könnyen hízok, így nagyon odafigyelek már az ilyesmire.

És persze pont azok nem figyelnek oda, akik már el vannak hízva (pl. anyósom), hiába bizonyítom be neki, hogy nyugodtan használhat kevesebb cukrot is.

A lekvárt is 1:1 arányban készíti, míg én 3:1 arányban, de nem fogja fel.


Ti hogy vagytok ezzel?


2013. dec. 9. 12:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
67%

arra nem gondoltál hogy azok a mennyiségek nem véletlenül vannak megadva?

cukrásznak tanulok,nem poénból olyanok az arányok amilyenek,ugyan is nagyon nem mindegy,hogy mihez mennyit adsz,az ilyen eltérések nem lehetnek több 3-5%-nál,nem csak az íz,hanem pl a sütés közben létrejövő kémiai változásokat,így a pörzsanyagokat is csodásan ellehet rontani

2013. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
81%

"A hányinger keringet amiatt, hogy az egészségesen táplálkozó, aktív testmozgást végző emberek fizetik ki a hanyag módon táplálkozó és lusta emberek kórházi kezeléseit, chemoterápiát, és a rák miatt kieső munkaerőt."


Ne röhögtesd már ki magad. Update Norbinak is te fizetted a szívműtétjét? Hát ha valaki odafigyel, akkor az Ő. Ja, hogy annak ellenére is beteg az ember? No meg a sportolók sérülései miatti műtétek, stb.

Szerinted nincs meg mindennek a kockázata? Hát dehogynem. Nem nézem mit eszek. Mondjuk nem vagyok elhízva, de dohányzom, és lehet hogy keveset mozgok. Képzeld, életemben nem voltam táppénzen. Persze most mondhatod, hogy majd tüdőrákba fogok meghalni, amire elárulom, pont akkora esélyem van mint neked, aki nem dohányzik. Sokkal ártalmasabb a kipufogó füst meg szmog amit beszívsz, mint az a pár szál cigaretta amit én elszívok. Persze csak akkor ha nem remeteként élsz az erődbe, olyan helyen ahol van wifi.

Semmivel se vagy több és jobb ember annál, mint aki eszik rendesen.

2013. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

(Nem olvastam végig az összes hozzászólást)


Én sem szeretem a nagyon édes dolgokat, kevesebb cukrot használok, akárcsak Te. Viszont van egy ismerősöm, aki olyan töménytelen mennyiséget eszik belőle (akár csak úgy magában), mondtam is neki, hogy nem kéne, mert káros, de csak ennyit válaszolt "azért eszi, mert a cukor olyan finom". Most ezzel szerinted mit lehet kezdeni? Egyébként is a cukor olyan, hogy hozzá lehet szokni, ezért is raknak szinte minden kajába (amibe csak lehet, pl konzervek) cukrot.. Addig míg nem éri fel ésszel, vagy nem kényszerül rá, hogy kevesebbet/egyáltalán ne egyen, nem is fog változtatni.

2013. dec. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én is pont úgy vagyok vele, mint a kérdező. Imádom az édességeket alapvetően, de meglehetősen ritkán eszem cukros dolgokat. Az emberek még mindig nem képesek felfogni, hogy a cukor gyakorlatilag annyira veszélyes, mint a drog.

Az ízlésről pedig annyit, hogy megszokás kérdése. MINDEN embert át lehet szoktatni arra, hogy a kevésbé cukros édességeket is élvezettel!! egye. Csak pár hét átállási idő kell, utána kifinomulnak az ízreceptorok, amik a sok cukortól lebénultak. Sajnos a késztermékek, amiket az üzletben vehetünk, alapból iszonyatosan el vannak cukrozva, azt hiszik a gyártók, hogy csak így lehet eladni a joghurtot vagy a csokoládét.

Én is régen mindig cukorral ittam például a kávét vagy a teát, azóta rájöttem, hogy anélkül is mindkettő jó, és még sok más étellel így vagyok. Sajnos a családom egyáltalán nem ért egyet velem, nekik mindenbe kell az öt tonna cukor. Én nem akarom őket állandóan cs*sztetni, de nem jól el vannak hízva, és igenis ott van a környezet felelőssége mások sorsáért, különösen a családtagokért...

2013. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
/bocsánat, az utolsó mondatomba került egy felesleges 'nem'/
2013. dec. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!