Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, hogy kevesebb cukorral is finom lehet valami?

Figyelt kérdés

Már elég régóta felezem vagy legalább harmadolom a receptek cukor mennyiségét és 1-2 kivételtől eltekintve mind finom lett.

Ennek ellenére, hogy ezt már a családban is többször bebizonyítottam, mindenki továbbra is az eredeti cukormennyiséggel süt-főz.

Pl. én egyáltalán nem is teszek a zöldborsófőzelékbe cukrot, míg az összes családtagom és barátok, ismerősök igen, de amikor valaki megkóstolja a főzelékemet, egyáltalán nem hiányolja a cukrot belőle (jó, persze ez a borsó fajtájától is függ, ezért veszek finom és jó minőségű borsót).

Anyós csinált a múlt héten egy mézes sütit, ami szerintem már annyira undorítóan édes lett, hogy számomra ehetetlen volt. De a héten már egy linzer felét is meghagytam, mert a lekvár valami borzalmasan édes volt benne.

Pedig amúgy nagyon édesszájú vagyok, nem tudok édesség nélkül élni, de mivel a gyerekek születése elég könnyen hízok, így nagyon odafigyelek már az ilyesmire.

És persze pont azok nem figyelnek oda, akik már el vannak hízva (pl. anyósom), hiába bizonyítom be neki, hogy nyugodtan használhat kevesebb cukrot is.

A lekvárt is 1:1 arányban készíti, míg én 3:1 arányban, de nem fogja fel.


Ti hogy vagytok ezzel?


2013. dec. 9. 12:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Hát érdekes emberke vagy Te kérdező. Az a típus lehetsz, aki még azt is jobban tudja, hogy a másik embernek hány fokos fürdővízbe jobb fürödnie, mert tutira be tudnád bizonyítani, hogy a 10 fok is elég.


"hiába bizonyítom be neki, hogy nyugodtan használhat kevesebb cukrot is. "

Hát tényleg hiába teszed. Jó hogy nem a te szád íze szerint fogják enni a kedvenc sütijüket, mert Te kevés cukrot eszel.

Tudod én csináltam egyszer egy szénhidrát diétát, azaz semmit nem ettem meg, amiben cukor liszt stb volt. Ezt két hónapig tartottam.

Amikor az első falat édességet a számba vettem, majdnem rosszul lettem tőle. Undorító íze van a cukornak azok számára, akik elszoktak tőle. Ez azonban nem jelenti azt, hogy mások is olyan borzasztónak találják.


Ne bizonygass semmit, egyszerűen hagyd a környezetednek, hogy azt és úgy egyenek amit és ahogy akarnak. Ne akarj ilyen szinten irányítani mindent. Az meg hogy túlsúlyosak nem a Te problémád. Az én szüleim is küzdenek a kilókkal, sőt anyósom is, de sose jutott még eszembe, hogy én változtassak az étrendjükön.

2013. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
Ha ők nem akarják, akkor nem akarják. Én cukorbeteg vagyok, tehát már rosszul vagyok a nagyon cukros sütiktől. Anyámékat is csak akkor tudtam a kevés cukor mellett meggyőzni, amikor már cukorbeteg gyanúsak lettek. Addig nem...
2013. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Kedves 1, kicsit többet láttál bele a kérdésbe, mint amiről valójában szól, de nem baj :)

Ha egy illető nekem panaszkodik, hogy milyen kövér és nem tud lefogyni, meg amikor a kövérsége miatt nekem kell helyette csinálnom dolgokat, akkor miért probléma, ha megismertetem azzal, hogy kevesebb cukorral is van élet a Földön?

Ez nem arról szól, hogy valami csak úgy lehet jó, ahogy én csinálom, csak mutattam egy alternatívát, de az ilyen őskori csökevények ellen, miszerint min. 1 kg cukor kell mindenbe, sajnos nem nyerhetek :)

Sajnos anyós rendületlenül süt-főz, mindent agyoncukroz és utána minket töm vele. Minden alkalommal hoz egy nagy tál sütit, amit tudom, hogy jóindulattal tesz, de miért nem képes felfogni, hogy nem kell ennyi?

Sajnos a párom ugye ebben nevelkedett, így számára elképzelhetetlen, hogy pl. vizet igyon, ha szomjas, mert az anyja mindig szörppel és cukros teával itatta.

Én tudatosan a vízre szoktattam a gyerekeket, aminek szerencsére lett értelme, mert amellett, hogy persze szeretik az üdítőt, szörpöt és a cukros teát, mindig vizet kérnek, ha szomjasak.

Szóval szerintem ezek olyan rossz szokások, amit az emberek sokszor észre sem vesznek addig, amíg nem történik valami rossz vagy fel nem hívja rá valaki a figyelmüket.

2013. dec. 9. 12:56
 4/25 anonim válasza:
62%

Szia!


Amikor mondtam egy barátomnak, hogy szerintem felesleges a tejbegrízbe cukrot rakni, csak lesett rám. Szerintem elég édes a tej miatt, és úgy is kakaóval, vagy fahéjas cukorral esszük.

A legjobban apósomtól ráz ki a hideg. Csak úgy hajlandó megenni a grízes tésztát, ha a tésztára szór porcukrot, és utána tesz rá lekvárt. Igazi cukorbomba.

Én is kevesebb cukrot szoktam tenni a süteményekbe, mint amennyi a receptben van.

2013. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Ja igen, a tejbegrízt mi is úgy esszük, hogy csak a kakaópor cukrozott, tehát főzéskor nem rakok bele cukrot, ráadásul az egyik gyerekünk tejallergiás, így neki növényi tejjel főzök, amik meg eleve édesebbek.

Na igen, a porcukor a másik fele, amitől kiráz a hideg! Mi a fenének kell előre leszórni mindent porcukorral, főleg úgy, hogy már amúgy is egy édes dologról beszélünk!

Aki szereti, az porcukrozza meg magának, de ne kényszerítse rá a másikra az ő ízlését. Azután meg sértődés van, amikor nem akarok enni a sütiből... :)

2013. dec. 9. 13:08
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

Aki évtizedeket leélt úgy, hogy sok cukrot fogyaszt, az nehezen szokik át. Nem véletlenül mondják, hogy a cukor addiktív.

Aki pedig nem akar változtatni, annak mondhatsz bármit, nem fog.


Viszont az is tény, hogy egyáltalán nem biztos, hogy igazad van. Anyukám csinálta mindig ezt, kispórolta a cukrot és a zsiradékot az ételekből, mondván úgy egészségesebb és nem is hizlal annyira. Nos igen, tekintve hogy például a süteményei 25 éve nem fogynak el. Kivéve ha megborul a kezében a cukor.

Én egyébként nem eszem túl édesen, teába/kávéba csak akkor rakok cukrot, ha ihatatlanul pocsék és nem akarom megsérteni a házigazdát, a grízes tészta és rokonai pedig egy az egyben kimaradtak az étrendemből. Borsófőzelék, paradicsomleves, stb. mind cukor nélkül készül.

Ellenben a süteményeket például úgy szeretem, ha igazán édesek. Persze nem is eszem, csak egy-két darabot belőle, de úgy élvezem igazán. Szóval nekem magyarázhatja bárki, hogy elég a sütibe feleannyi cukor - nem fog ízleni, inkább duplázom az adagot. De az is tény, hogy nsütök minden vasárnap jó háziasszony módjára :)

2013. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

"...de ne kényszerítse rá a másikra az ő ízlését"

Ezzel válaszoltál is a saját kérdésedre. Lehet, hogy igazad van a cukorral, ugyanakkor semmi közöd hozzá hogy más hogyan főz/süt. Gondolom a rokonaid sem tartanak neked előadást arról, hogy igenis kell a sütibe annyi cukor, amennyit a recept ír. Akkor te se tedd ezt fordítva!

Otthon úgy csinálod a dolgaidat, ahogy szeretnéd, máshol nem, ebbe kénytelen leszel beletörődni.

2013. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
Engem is elkeserít, hogy tudom, hogy azért betegek és azért fognak meghalni idősebb rokonaim hamarabb, mert annyit zabálnak. Főleg süteményeket, szinte minden nap és rengeteget. De én belátom, hogy nem változtathatom meg őket. Annyit tehetek, hogy én nem viszek ajándékba nekik csokit, cukrot de ők akkor is megveszik maguknak. Apám felesége borzasztótan kövér, tönkrementek a térdei, már nem tud járni sem, cukorbeteg, de amikor megyünk mégis mindig süteményt vesznek és ő is eszik belőle (és mi is kénytelenek vagyunk, hogy ne sértsük meg, de persze mindig mondom, hogy ne vegyenek). Nekem is nagyon nehéz ezt megérteni és csak reménykedek, hogy nem jutok én is ide 60 éves koromra.
2013. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%

1 vagyok. Szerintem semmivel se láttam bele többet mint ami benne van.


"nem fogja fel. "


"de az ilyen őskori csökevények ellen, miszerint min. 1 kg cukor kell mindenbe, sajnos nem nyerhetek"


Szerintem Te pusztán anyósodat szapulod, mert szerintem anyádék is maradtak az eredeti megszokott receptnél, csak az nincs így kihangsúlyozva.

Bocsi nem kötekedni akarok, de a stílusod rettentően tenyérbemászó.

2013. dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
66%
És miért várod el, hogy mindenki úgy csinálja a dolgokat, ahogy te??
2013. dec. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!