Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, hogy kevesebb cukorral is finom lehet valami?

Figyelt kérdés

Már elég régóta felezem vagy legalább harmadolom a receptek cukor mennyiségét és 1-2 kivételtől eltekintve mind finom lett.

Ennek ellenére, hogy ezt már a családban is többször bebizonyítottam, mindenki továbbra is az eredeti cukormennyiséggel süt-főz.

Pl. én egyáltalán nem is teszek a zöldborsófőzelékbe cukrot, míg az összes családtagom és barátok, ismerősök igen, de amikor valaki megkóstolja a főzelékemet, egyáltalán nem hiányolja a cukrot belőle (jó, persze ez a borsó fajtájától is függ, ezért veszek finom és jó minőségű borsót).

Anyós csinált a múlt héten egy mézes sütit, ami szerintem már annyira undorítóan édes lett, hogy számomra ehetetlen volt. De a héten már egy linzer felét is meghagytam, mert a lekvár valami borzalmasan édes volt benne.

Pedig amúgy nagyon édesszájú vagyok, nem tudok édesség nélkül élni, de mivel a gyerekek születése elég könnyen hízok, így nagyon odafigyelek már az ilyesmire.

És persze pont azok nem figyelnek oda, akik már el vannak hízva (pl. anyósom), hiába bizonyítom be neki, hogy nyugodtan használhat kevesebb cukrot is.

A lekvárt is 1:1 arányban készíti, míg én 3:1 arányban, de nem fogja fel.


Ti hogy vagytok ezzel?


2013. dec. 9. 12:26
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Anyóst hoztam fel példának, mivel vele élünk egy telken és találkozunk napi szinten, míg a szüleimmel kb. havi 2x és az sem mindig a zabálásról szól.

Anyumon is van felesleg, de ő nyitott az újításokra, csak sokszor lusta változtatni.


Mint írtam, nekem is volt már 1-2 melléfogásom a cukorspórolással, így nagyjából már fel tudom mérni, hogy melyik recept bírja el a kevesebb cukrot és melyik nem.

Itt egy tipikus példa: [link]

A krémhez elvileg 20 dkg margarin és 20 deka porcukor kell, így is csináltam az első alkalommal, de szerintem és többek szerint is elég gejl lett, így csökkentettem a margarin és a cukor mennyiségét és végül sikerült egy nagyon jó arányt találnom, ami annyira finom lett, hogy azóta már többen elkérték a receptet.


Nem kiselőadást tartok, csak megmutattam, hogy nem muszáj ugyanannyi cukrot tenni mindenbe, mint amennyit a recept ír. Senkinek sem azt mondtam, hogy nem nem süthet-főzhet a saját ízlése szerint, csak vittem kóstolót a sütimből és amikor dicsérték és rákérdeztek a receptre, akkor megosztottam velük, ennyi.

Nyugi, semmi bajom az anyósommal azon kívül, hogy sok cukrot használ és a fiát is erre szoktatta. Ha utálnám, nem élnék ilyen közel hozzá és kész :)


Mi lenne, ha az eredeti kérdésre koncentrálnánk és nem 1-2 mondatba kötnétek bele? Bírom, amikor valaki 3 mondatból leszűri, hogy a másik egy tipikus anyósszapuló, mintha minden csak fekete és fehér lehetne...

2013. dec. 9. 14:01
 12/25 A kérdező kommentje:

Itt 1 dologról van csak szó, mégpedig a túlzott cukorfogyasztásról.

Én is el szoktam gondolkodni azon, amit a barátaim, szeretteim mondanak, főleg ha jó szándékkal teszik.

A miértjét nem értem, hogy ha valami kevesebb cukorral is finom, akkor miért kell ragaszkodni a többhöz?

2013. dec. 9. 14:13
 13/25 anonim ***** válasza:
59%
Azért mert az neked jó, nekik nem. Mert nincsenek hozzászokva. Ennyi... (Ezt úgy írom, mint aki minimális cukrot használ)
2013. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
54%

Pedig a 20 deka vaj-20 deka porcukor egy általános mérték, szinte minden süteményben így szerepel, hogy a zsiradék és a cukor egyenesen arányos...


Szerintem egyébként a cukorfogyasztásnál fontosabb dolgokkal is lehetne foglalkozni az életben. Pl. hogy mennyi és milyen zsiradékot használ az ember az ételeihez (telített vagy telítetlen zsírsavakat?), milyen arányban fogyaszt húst, zöldséget-gyümölcsöt - egy szelet vörös hús 3x egészségtelenebb, mint egy szelet sütemény.


Míg sütit, cukros dolgokat szinte csak hétvégente eszik a legtöbb ember, a napi diétájuk tele van nehéz, zsíros, egészségtelen ételekkel, túlteng a felesleges hústermékektől.


Szerintem ehhez képes az, hogy te 5 dekával kevesebb cukrot használsz, totálisan lényegtelen.

2013. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Nálunk pont hogy nem lényegtelen a cukormennyiség, mivel mindannyian eléggé édesszájúak vagyunk.

Anyósnál minden nap van valami sütemény amellett, hogy kekszet, cukorkát, csokit, nápolyit, sós rágcsát is mindig eszik és persze az unokáit is mindig kínálgatja. Ezzel nem is lenne gond, ha havi 3-4x találkoznának, de mint írtam, minden nap találkozunk, sokszor ő megy értük oviba-suliba is.

Itt most csak és kizárólag a cukorcsökkentésről volt szó, ami még anyagilag is megérné. Ha a zsiradékot akarod helyettesíteni, az már más téma és biztosan többe kerül, ilyenekről végképp nem tudnék senkit sem meggyőzni és nem is akarok.

Én személy szerint a vöröshús fogyasztást nem tartom károsnak, ha egyébként a fehérhús és a hal van túlsúlyban. Sőt, időnként nagyon jól tud esni egy kis finom marha vagy disznóhús, a sok csirke, pulyka és hal után.

Ez kb. olyan, mint hogy 10-20 éve a vajat kiáltották ki főellenségnek a margarin javára, most meg a margarin lett az első számú gyanúsított egy csomó betegségben :)

2013. dec. 9. 14:29
 16/25 anonim ***** válasza:
23%
Hát, már a kérdésed alapján is sejtettem, hogy nem vagy százas, de most bebizonyosodott. A zsiradék meg a vörös hús az mindegy, de a cukormennyiség nem....
2013. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy mindegy? Azt írtam, hogy egy valamilyen megszokott hozzávaló helyettesítéséről nem tudnék meggyőzni senkit, főleg ha az dolog még drágább is.

A cukornál nem kell helyettesítő, csak kevesebbet is LEHET belőle használni.

Köszi a bizalmat, de ha ennyire jól ismersz akkor tudhatnád, hogy kókuszzsírt és olívaolajat használok :)

Amúgy meg úgy látszik neked vannak gondjaid a szövegértelmezéssel, mert alkalmankénti vöröshús evésről beszéltem.

Ha annyira otthon vagy az egészséges táplálkozásban, akkor igazán tudhatnád, hogy mindig a mindennapi, nagy mennyiségben bevitt nem hasznos dolgokkal van a baj.

Ha te nem eszel disznóhúst sosem, az oké, de az ellenkezője miatt sem kell mást degradálnod.

2013. dec. 9. 14:51
 18/25 anonim ***** válasza:
51%

Itt is meg akarsz győzni mindenkit az igazadról. Hát nem szeretnék veled együtt élni, az biztos.

Amúgy teljesen normál súlyom van, viszont annyi cukrot teszek mindenbe amit édes ételként eszek, hogy sírva szaladnál el mellettem ha látnád.

Én úgy vagyok vele, hogy ha édeset akarok enni, akkor nem egy édeskés ízű valamire vágyom, hanem egy maximum cukortartalommal rendelkező sütire, vagy főételre. A receptet is úgy használom, hogy az írt mennyiséghez min két evőkanállal több cukrot teszek.

Nálunk senki nem kövér érdekes módon, és ha velem szembe próbálnál érvelni a kevesebb cukor mellett, max annyit mondanék, hogy nem kell enned belőle. Senki, tehát anyósod se tart puskát a fejedhez, hogy edd meg. A férjed meg had egye, ha szereti az anyja sütijét.

2013. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
A hányinger keringet amiatt, hogy az egészségesen táplálkozó, aktív testmozgást végző emberek fizetik ki a hanyag módon táplálkozó és lusta emberek kórházi kezeléseit, chemoterápiát, és a rák miatt kieső munkaerőt. És ezért még csak ellenszolgáltatás sem jár. Én veszem a bio élelmiszereket 3x-os áron, kerülöm a cukor minden formáját, pékárut, tejterméket nem fogyasztok, ügyelek arra, hogy csak lassan felszívódó szénhidrátot vigyek be, napi minimum 1 óra testmozgást végzek, csak az a baj, hogy ezzel még mindig a kisebbséghez tartozok.
2013. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
17%

talán mert más az ízlésünk?

én pl cukor nélkül iszom a teát,akadjak ki azon,hogy más cukorral szereti?

nem ártana gondolkodni

neked finom,nekik nem,nem várhatod le hogy csak miattad megváltozzon az ízlésük

2013. dec. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!