Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 1420 Ft a pizza ti mennyi...

1420 Ft a pizza ti mennyi borravalót adnátok?

Figyelt kérdés
1500-al gondoltam fizetni.
2013. dec. 6. 15:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

"17600 Ft, csak úgy ajándékba.

Aztán van aki többet ad.


Aki a pénztárban dolgozik, aki eladó, aki tanár, stb, az kap borravalót?

Hát nem! "


Ebből csak egy jelentéktelen apróság maradt ki, hogy az eladóknak, meg a tanároknak nincs is belekalkulálva a fizetésébe a borravaló, mert nincs meg a kultúrája, hagyománya, meg eleve kivitelezhetetlen.


Egy pizzafutárt meg eleve úgy alkalmaznak, hogy qrvára belekalkulálják a fizetésébe a borravalót, és azzal együtt karcolja meg a minimálbért.

Úgy hogy ne keverjük össze az összehasonlíthatatlan dolgokat, mert nincs értelme.

Egy tanár az tanár, egy pizzafutár meg pizzafutár.

2013. dec. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

"s ezért nem érdemes a futárokkal szarakodni mert következő kiszállításkor lehet hogy lesz a pizzán extra feltét"


Akkor mást hívok.


Elég sok futárcég van.


Nehogy már én nyaljam ki a seggüket!

2013. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

"Egy tanár az tanár, egy pizzafutár meg pizzafutár."


Ez a baj.

Az egyik kap habcsókot a másik nem.


Pedig nem tudom kinek kell többet jópofiznia.

2013. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 1700-1800 Ft-ot adnék, attól függően, épp hogy van a tárcámban apró. 20 forintosokból nem szednék össze neki plusz egy százast, de ha épp lenne nálam, odaadnám. A vendéglátásban szánalmas fizetések vannak, tudom, dolgoztam ott, és mivel sokan jattot sem adnak, így ezzel együtt a vendéglátósok sokszor a hajléktalanság szélén állnak. Pláne egy pizzafutár... Szóval én mindig szoktam adni. Olyan is volt már, hogy egy jó helyen dupláját fizettem annak, ami a számla végösszege volt, annyira elégedett voltam a kiszolgálással, és mert megtehettem, a pincér is szimpatikus volt. Ha nekem nem lenne pénzem borravalóra, inkább nem is rendelnék, elmennék én magam a pizzáért.
2013. dec. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

de nemá emberek, ezek a pizzafutárok tényleg akkor mondhatjuk h jatt nélkül, hivatalosan a semmiért dolgoznak?

azért ezt nem akarom elhinni, meg hogy a benzinpénzt is nekik kell meg stb ... így ki az aki elmegy oda?

és hogy pont a vendéglátósok mozognak a hajléktalanság szélén? na neeeeee ... én azért annyira rosszul menő discót meg tudom is mit nem láttam még.

2013. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak viszonyítás kérdése.

Egy 300 ezres nettóhoz semmit nem keresnek HIVATALOSAN!

De pl. akik közmunkában heti 5 napon át naponta 8 órán keresztül dolgoznak, és 47 ezret kapnak??

Nem hiszem hogy ennél kevesebb lenne egy pizzafutár fizetése, plusz még az üzemanyagot is magának kéne állnia.

Amúgy meg egy csomó hirdetésben úgy van, hogy ALACSONY fogyasztású legyen a jármű.

Ha magamnak fizetném az üzemanyagot, akkor nem mindegy a főnöknek, hogy mennyit eszik a robogóm/motorom/autóm?

2013. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
1700-at adnék.
2013. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A visszajáró 80 Ft-ot nem kérném tőle.
2014. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!