Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mekkora összegért vásárolsz...

Mekkora összegért vásárolsz be hétvégére?

Figyelt kérdés
Már aki pénteken szokta beszerezni a hétvégi kajára valót.
2013. jún. 28. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Változó,attól függ mi van otthon,és mi a hétvégi menü.


Most hétvégére csak reggelire kell valami,minden máshoz van otthon.


Múlt hétvégére sokminden kellett,pénteken kb 10ezret hagytam ott,abban volt hús,sajt,tojás,felvágott,zöldség,gyümölcs,tej,liszt.

2013. jún. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
4000-6000 Ft, de az azért kicsit tovább is kitart, mit a hétvége. Legalábbis bizonyos dolgok.
2013. jún. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb.5 ezer forintért.
2013. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon változó, én 2-3 napra szoktam főzni a hétvégén mert sokkal jobban megéri nagyobb mennyiségben vásárolni. Persze a főbb hozzávalókat amiből például nincs itthon azt nyilván megveszem, de a húst, tojást nem mindig veszem meg mert abból itthon is akad. Ha valami különlegesebb ebéd lesz akkor olyan 10 ezret is otthagyok a boltban, de átlagban 6 ezer körül szoktam vásárolni, és az nem fedez mindent, mert ami itthon van azt csak akkor veszem meg ha tudom hogy a közel jövőben is szükséges lesz és már kevés van belőle itthon.
2013. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

5-6 ezer forint a piacon

és 10-16 ezer a boltban


de hétvégén nem csak hétvégére való dolgokat vásárolunk hanem egy egész hétre ha van hely akkor fagyasztunk is le dolgokat


szóval eléggé változó

2013. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze az sem mindegy, hogy hány főre, és hány fogásos ebédet, hány napra főzöl, ill. vásárolsz be?

És valóban sokat számít, hogy mi van otthon, akár a fagyóban, akár a zöldségek, vagy éppen fűszerek terén.


Én most húsfélét nem vettem, jószerivel tele a fagyó ilyesmivel. Vettem krumplit, vöröshagymát, zöldséget, paprikát-paradicsomot. Kispiacon kaptam még zöldborsót, abból vettem (terven felül) 2 kg-ot, most raktam be télire a fagyóba.

Ha húsfélét nem veszek, akkor kb. 3000 ft-ot költök közel egy heti főznivalóra. (zöldség-gyümölcs) és ami kell tisztítószerek, hasonlók, azokat még ezen felül vásárolom.

2013. jún. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában havi bevásárlást tartunk amikor elköltünk nagyjából 70 ezret, ilyenkor telepakoljuk a fagyasztót is. Ezen felül már csak apróságokat szoktunk venni, pl. felvágottat, péksütit, néha zöldséget, meg olyan dolgokat, amiket csak úgy megkívánunk, de nem volt előre betervezve. De ezen a hétvégén például grillezést terveztünk, amihez a húson kívül nem sok minden van itthon, ezért még holnap délelőtt el kell menni vásárolni. Gyorsan fejben számolgatva nagyjából 10 ezer fog elmenni. Salátákhoz való zöldségek kellenek, joghurt, pár grillezni való zöldség (gombát, cukkinit és kukoricát gondoltam), illetve ilyenkor mindig készítenem kell egy nagy tál guacamolét, amihez kell pár zacskó chips és legalább 4-5 avokádó is. Szerintem egy tizesből megúszom, attól függ, mennyiért kapok zöldségeket.
2013. jún. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Akkor nem szálltam el, 9400ért vásároltam be, úgy hogy a vasárnapi ebédhez a dió (aranygaluska) ingyen volt. 4 fős család, igen azt elfelejtettem írni hány főre:)
2013. jún. 29. 10:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól gazdálkodtál.
2013. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!