Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyek azok az élelmiszerek,...

Melyek azok az élelmiszerek, amelyeket nem vásárolsz meg, inkább magad készíted el?

Figyelt kérdés
élelmiszerek, vásárlás

#élelmiszerek vásárlás
2013. febr. 14. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hamburger hús , fasirt ,

félkész gyors fagyasztott rántani való dolgok -sajt ,hús ,stb

A levesekbe nem teszek vegátát inkább 2 X annyi zöldséget mint ami alapból járna..

krumpli püré,nokedli ,lángos és palacsinta tészta

császár morzsa alap

fagyasztott gombócok

lekvárok

2013. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Semmilyen kész ételt, szószt,ízesítőszert nem vásárolok soha. Mindent magam készítek el.
2013. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tészta,nokedli,fűszerek egy része.

Porból se csinálok semmit (sütipor,palacsintapor,bolognai,krumplipüré,stb)

Rántott dolgok,csak sütni vagy főznivalók (süti,stb)

Fagyit is magam csinálom.

Befőttet se veszek (mióta tökananászt csinálok,azóta azt se),lekvárt se (kivéve az áfonya,azt drágább megcsinálni).

2013. febr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Semmi kész- és félkész ételt nem veszek, csak a nyers alapanyagot és magam sütök-főzök.

Még a különböző ételízesítőket = vegeta, delikát, leveskockák, stb. is igen-igen fenntartással, inkább a benne levő összetevőket eredetiben rakom a kajába. (répa-gyökér, petrezselyem, z.paprika, hagyma, fokhagyma stb.)

2013. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

rántott sajt, rántott hús

Ezek úgy a legjobbak ahogy én készítem el

2013. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmilyen félkész, kész ételt, leveskockát, ételizesitöt, stb nem veszek, mindent magam készitek. Venni csak nyers húst, zöldséget, lisztet, olajat, tejterméket veszek, meg friss vagy száritott füszereket.
2013. febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazán jó érzés olvasni a válaszotokat.
2013. febr. 14. 19:01
 8/11 anonim ***** válasza:

én készítem

fasírt, panírozott halak, husok, sajtok, krumplit se veszek ami fagyasztot, nudlit, gombócokatm derelyét sem, lekvár, szörp, befött, savanyúság, porokat se veszek,

2013. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Könnyebb felsorolni, hogy mit veszek. Pudingporokat, lekvárokat, befőtteket, savanyúságot, konzerveket szoktam venni. Leveskockát is, mert a krémlevesekhez ezt használom (mivel húsleves, csontlevest nem szoktunk főzni, nincs mit eltennem, hogy később felhasználjam, és egy krémleves elkészítése 20 perc, ha ehhez főzögetnék alaplevet, akkor 5 óra lenne). Hasábburgonyát és panírozott hagymakarikát mindig fagyasztva veszem, ha magamtól kéne nekiállni szeletelgetni soha nem ennénk. Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos van még olyan dolog, amit készen veszek. Sok dologra sajnálom az időt (pl. lekvárfőzés), a többi dolog meg csak simán egyszerűbb.
2013. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amit megvásárolok:Zöldség, gyümölcs, hús, tejtermékek, liszt, magvak, felvágott (néha fagyasztott pulykafasírt, pizza).

Amit én készítek el:Minden nap főzök magunknak ebédet, sütöm a kenyeret, csinálok kenőkéket a kenyérre(tojáskrém, vajkrém stb)

2013. ápr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!