Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kell olyan hagymás...

Hogyan kell olyan hagymás krémet csinálni amit a hamburgerbe szoktak keni?

Figyelt kérdés
Nálunk a hambisnál,a zsömle alját egy hagymás krémmel szokták megkenni.Sárgás hagyma darabos krém ami nagyon finom.Elkészíteném itthon csak nem tudom hogyan kell.Segítenétek?

2012. dec. 31. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hagyma krém



3 nagy fej hagyma

10 dkg vaj

2 csipet só

Fél dl főzőtejszín

1 ek mustár

kis olivaolaj (vagy sima napraforgóolaj)



1.A hagymát feldarabolom (lehet nagyobb darabokra is, mert úgyis turmixolom) és egy kis olajon puhára párolom. Hozzáolvasztom a vajat, majd megszórom a sóval és elkeverem benne a mustárt. Ekkor el is zárom a gázt és hagyom kihűlni.

2.A kihűlt masszát összeturmixolom botmixerrel és belekeverem a tejszínt. Lehet azonnal lenni, de egy kis összeérés után még jobb lesz az íze.


Piritosra és hamburgerbe szoktam tenni .

De az biztos ,ha megkérdezed a hamburgerest akinél ettél ..

2012. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Jól hangzik ezt feltétlen kipróbálom!
2012. dec. 31. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a hambistól aki csinálja a hambikat, hogy ezt a hagymás krémet, hogy csinálja vagy, hogy mi is ez a krém.
2013. jan. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól hangzik
2013. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezném,de tudom hogy készen veszi,nagy vödörrel,nagy kerben.Nekem viszont nincs szükségem egy nagy vödörnyire ezért próbálkozom recept ötletekkel :)
2013. jan. 18. 09:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor kérd meg, hogy mutassa meg a nagy vödröt vagy mondja el, hogy mi van a címkéjére ráírva az összetevőknél és akkor az alapján te is összetudod állítani otthon magadnak a krémet. :)
2013. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!