Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Krumplis tésztát 1 személyre...

Krumplis tésztát 1 személyre hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés

Láttam recepteket neten, de nekem azok nem világosak, nem tudom mennyi 50 dkg tészta, meg 80 dkg krumpli, meg nem is tudom azok hány személyre szólnak. Meg ilyen alap dolgokat sem tudok, hogy a hagymát egészbe vagy feldarabolva kell-e belerakni stb.


Vki le tudná írni tök egyszerűen?:D


2012. dec. 3. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy hányszor akarsz enni belőle, mert ha többször, akkor egy 20 dekás csuszatésztát vegyél, vagy kockatésztát (mi csuszából szeretjük), főzzél meg héjában 4-5 szem burgonyát. 1 fej apró kockára vágott hagymát 2 evőkanál olajon dinsztelj meg, sózd meg, adj hozzá 1 kávéskanál pirospaprikát, majd a főtt és összetört burgonyát, közben főzd ki sós vízben a tésztát, csöpögtesd le és keverd összes a paprikás tört burgonyával, kis őrölt bors is mehet rá.
2012. dec. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

4 személyre 2 kg krumplit, és 500 gramm fodros nagykockát szoktam használni, meg 1-2 hagymát. Tehát egy személyre 0,5 kg krumpli és 125 gramm tészta.


Olajat öntesz egy lábosba. A hagymáőt pucolás után nagyon apróra vágod, és a közepes láng felett levő lábosba teszed. Kicsit kevergeted, hogy oda ne kapjon, de el is menjen belőle a csípősség. Azt mondják, legyen áttetsző a hagyma, akkor jó. Erre rászórsz őrölt pirospaprikát, és elkevered. Ráteszed az apró darabokra vágott, megpucolt krumplit, felöntöd vízzel. A víz addig érjen, ameddig éppen ellepi a krumplit. Ha puhára főtt, szétnyomod krumplinyomóval, és hozzákevered a tésztát. Kész is.

2012. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az elözö irta. En is egy felnött szemelyre szemelyenkent 12 dkg tesztat szamitok minden etelhez, de pont a krumplis tesztahoz valahogy kevesebb kell nalunk, ahhoz kb 10 dkg-ot.

Ennyire pontosan nem szoktam amugy kimerni az aranyokat, szerintem 1 közepes nagysagu krumpli eleg szemelyenkent. Tehat nem kell eldobni a krumpli felet az aranyok miatt, lehet kicsit kevesebb/több is a krumpli hozza.

A pirospaprikat a tüzröl levett parolt hagymara szord, különben megeg es keserü lesz az ize.

2012. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ó, banyek!!! 2-es vagyok, és h.lye. A sót ne felejtsd ki!
2012. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként meg minden boltban lemérik a krumplit. Szerintem 4 nagy darab krumpli lehet fél kg.
2012. dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És ha mindeddig eljutottál, dobd be a sütőbe pirulni kicsit:P Savanyú ubival...hmmm:)
2012. dec. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget:) Megpróbálkozok vele:D:D
2012. dec. 5. 00:28
 8/8 sdfghjkkjhgfds válasza:
Fogsz egy krumplit beleteszed a tésztába és megfőzöd.
2012. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!