Szoktál itt olyan ételkészítési (vagy előkészítési) tanácsot olvasni, ami szerinted hlyeség? Mi az, ami idegesít ezek közül?
Persze, van elég sok... Kell tudni szelektálni és nem elhinni marhaságokat. Kételkedve kell mindent olvasni. Inkább kételkedjünk egy igazán jó tanácsban, aminek ha jobban utána nézünk komolyabb szakirodalomban, akkor mégis örülünk, mint hogy bevegyünk eszement tanácsokat és tapasztalat útján derüljön ki, hogy semmi értelme nem volt, vagy még kárt is okozott nekünk...
Engem csak az idegesít, ha egyesek annyira istenítik a saját válaszukat, hogy mindenki mással vitába szállnak és mindenki mást lepontoznak, közben lehet más is éppoly jó tanácsot írt, vagy még akár jobbat is. Tehát azt nem szeretem, hogy egyesek úgy vannak beállítva, hogy csak egy jó válasz van. Közben ez nem így van. Sok jó tanács/ötlet is jöhet egy kérdésre, melyeket nem érdemes rangsorolni vagy egymáshoz viszonyítgatni. Mindenki azt használ fel ezekből, amit akar és tud, már ha jónak ítéli meg.
Étel-ital kategóriában én semmire nem mondanám, hogy hülyeség, hiszen ízlések és pofonok.
Éppen ez szokott kiakasztani, hogy ha valamit én másként csinálok itt az ország egyik végében, mint mások, és ők pedig elkezdik azt hajtani, hogy az úgy hülyeség.
Másik, amitől (esetleg) kiakadok, ha valahol valami felkapottá válik, akkor hónapokig minden kaja készítésénél azt alkalmazzák, és szerintem ettől valahol minden kaja valahol azonos alapízű lesz. Gondolok itt pl. hogy hónapokig lehetett olvasni, hogy a husit előző este tejszínbe kell áztatni. Most mindenki, mindent a mustáros-mézes öntettel készít, stb. stb. De hát ez mindenkinek szíve joga, nem hülyeség, csak nekem furcsa.
1-esnek a 2-estől:
Azt hittem, a lepontozástól csak én szoktam kiakadni!
A hozzászólásodat mintha én írtam volna! :))))
És téged, Kedves Kérdező!
Van valami, ami kiakaszt, ha igen, mi az?
Köszönöm a válaszokat.
Engem csak néhány dolog.
Például ha én máshogy készítem a köretet (zöldség, krumpli, rizs) és utána olvasom másoktól, hogy csak úgy jó, ahogy ők írják.
De ez a "csak"-ozás a húsokra is igaz, mikor azt olvasom pl. hogy "csak úgy lesz puha a csirkemell, ha előtte egy estét tejben ázik". A fenéket. Szoktam csirkemellet készíteni, és puha, omlós, nem száraz. Nem szeretem ha valaki azt mondja, beválik egy módszer, akkor CSAK az lehet a jó. De áztatásnál olyat is olvastam, hogy olajban kell egy estét áztatni, hogy ne legyen száraz. O.O
Tudom, hogy ahány ház, annyi szokás, de szerintem ez bonyolítás. Én egyszerűen csinálok mindent, és sosem száraz.
De azt sem szeretem, ha leírok valamit és belekötnek, hogy úgy nem jó, rosszul csinálom, nem akkor kell azt a hozzávalót belerakni, vagy azt mondják hogy kihagytam egy fontos hozzávalót, vagy hogy én vagyok a hlye, hogy nem rakok pl. a borsóleveshez csirkehúst.
Akkor tulajdonképpen mindannyian (már akik itt vagyunk) ugyanattól tudunk kiakadni: ha valaki azt írja, hogy csak az a jó, ahogy ő csinálja.
A múltkoriban odáig merészkedett valamelyik "okos", hogy annyira megkérdőjelezte a főzési ismereteimet, hogy még azt is feltételezte, egyáltalán ismerem-e a serpenyőt.
A másik, amikor leírtam, hogy bizonyos kaját én hogyan készítek, jött azzal a szöveggel: "langyos, langyos. Ezt úgy kell, hogy..."
Én is mondhatnám az övére, hogy "langyos, langyos", mégsem teszem!
Ez a csirke-melles téma ma is előjött, pedig valaki már a napokban beolvasott az illetőnek, hogy ha jól van elkészítve, akkor bizony nem száraz, ma hajnalban ismét attól óvott valakit, hogy ne rántsa ki, mert száraz lesz.
Szóval, az a baj, hogy pont ezen az oldalon nem volna szabad egymást ennyire "lesöpörni", hiszen ez valóban ahány ház, annyi szokás! De nem vagyunk egyformák!
7-es vagyok!
Bocsi 6-os, most megfogtál. :))))
Engem az idegesít, hogy sokszor olyanok adnak főzési és bevásárlási tanácsokat, akikről ordít, hogy még soha nem főztek, és a boltba max. cigiért meg rágóért mentek.
Sokszor olyan irreális dolgok vannak, hogy csak pislogok.
Egyik kedvencem a "hogyan spóroljunk az ételen" kategória. Jönnek és osztják az észt, hogy ne vegyél csokit meg kólát, eszükbe nem jut, hogy akinek van 1 hétre 2000 Ft-ja 4 főre, az ünnepnapokon sem lát kólát meg csokit. Másik tipp, hogy termeld meg maganak a zöldséget. Aha... a panelban, a nyolcadikon, a másfél négyzetméteres erkélyen? Vagy vásárolj piacon. Nézte valaki a budapesti piacok árait?
Aztán leírják, hogy milyen étel hozzávalói mennyiért vásárolhatók meg - csak az árak kb. 5-10 évvel ezelőttiek.
A másik kedvencem, amikor átírják a recepteket. Pl. "baj, ha nem teszek bele sütőport?" Vagy: "nincs itthon liszt, süthetem a piskótát búzadarából?" És van, aki még bíztatja is őket. :)
Az abszolút csúcs viszont az volt, amikor leírtam egy tejszínes tészta receptjét, már nem emlékszem, hogy csirkés vagy gombás volt, lényeg, hogy habtejszínnel csinálom (természetesen a cukrozatlan verzióval), mert azzal lesz a legjobb az állaga, sokkal jobb, mint főzőtejszínnel. Erre jött egy "szakértő", aki ragaszkodott hozzá, hogy "tejszínhabbal" nem lehet tejszínes szószt csinálni. Amiben egyébként totál igaza volt, csak azt nem értette meg, hiába magyarázták el neki többen is, hogy habtejszín nem egyenlő tejszínhab.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!