Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha pici penészfoltok vannak a...

Ha pici penészfoltok vannak a zsömlén, amiket leszedek, attól még megehetem?

Figyelt kérdés
Lakótársam azt mondta, hogy ne egyem meg, mert szép betegségeket lehet elkapni. Viszont van még hét darab zsömlém, és úgy sajnálom őket kidobni...
2012. aug. 22. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ne edd meg... inkább dobd ki!
2012. aug. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne edd meg!

Legközelebb:

- vagy nem veszel egyszerre ilyen sokat

- vagy a nagyobbik felét lefagyasztod, és minden nap csak annyit veszel ki, amennyi aznapra kell.

Ezzel elkerülheted, hogy rádpenészedjen és az miatt ki kelljen dobnod.

2012. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Ne edd meg. Bár én meg szoktam enni semmi bajom nem lett tőle.
2012. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem egyértelmű. Egyébként kaptam őket. :)

Én soha nem veszek ennyit, maximum négyet, amit aznap megeszek. Most vettem észre amúgy. Köszi!

2012. aug. 22. 10:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a penész apró részekből áll és nem csak azon a részen van amit látsz


ha nem akarsz megbetegedni,ne edd meg.

2012. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"a penész apró részekből áll és nem csak azon a részen van amit látsz"


Egyetértek. Ha megkóstolnád, éreznéd a látszólag ép részeken is, hogy keserű. Szóval ne kóstold meg, sajnos kuka mindegyik zsömi.


Legközelebb ne zacsizd be őket teljesen, inkább száradjon meg kicsit, mint hogy penészes legyen. Vagy fagyasztó.

2012. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha pici foltok vannak még csak, azt ha megeszed, észre sem veszed. Másképp fogalmazva: ha sötétben eszel meg egy jónak ítélt zsömlét, amin pici penészpöttyök vannak, de nem látod azokat, rendes zsömleízt fogsz érezni, nem veszed észre. És ez olyan kis mennyiség, hogy nem leszel tőle beteg.


Igazából csak gusztus kérdése, hogy megeszed-e. Én csak akkor szoktam, ha nagyon nincs más, akkor is letépkedem a pöttyöket.


Amit írnak, hogy a zsömle belsejében is képződik penész, az tök igaz. Viszont abban a fázisban, mikor még kívül icipici pöttyök vannak, akkor még belül jó szokott lenni.

Nagyobb külső penész esetén viszont már belül is biztosan van penész.


Zsömlénél alattomosabbak a gyümölccsös krémmel, lekvárral, vanília és egyéb krémmel töltött péksütik. Ezek ugyanis a gyömölcsnél kezdenek előbb penészedni. (egyszer vettem egy guszta meggyes-rácsos ropogós péksütit. Hát ráharaptam, és a hányinger fogott el. Na az olyan szinten volt penészes belül, hogy azt bizony lehetett érzékelni...)

2012. aug. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
valószinű zárt zacskóban volt, benedvesedett. szerintem belül is rossz, ragacsos, enyhén savanyú. ne edd meg.
2012. aug. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy egészségedre sokkal károsabbak azok a tartósítószerek, egyebek, amik a pékárukban vannak, mint egy pár pöttynyi penész.
2012. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!