Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A rántott hús mennyire hizlal?

A rántott hús mennyire hizlal?

Figyelt kérdés

2012. aug. 15. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy egy szelet rántott húst megeszel semmi bajod nem lesz.
2012. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hizlal, csak ha bezabálsz fél kilónyit.
2012. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szoondiii válasza:
67%

a hús (fehérje+zsír) nem válti ki zsírraktározó hatást.

a panírban lévő szénhidrát megemeli a vércukor és inzulin szintet, de kis mennyisége miatt csak igen enyhén.

persze ha esetleg a benne lévő glutén kivált nálad pajzsmirizs alulműködést, akkor ez is elég lehet a zsírosodáshoz.

a sütőolaj remélhetőleg zsír, mert a növényi olajok nem éppen ideálisak, ellenben az állati zsírokkal (ez így most kicsit ellentétesen hangzik, de járjunk utána és emésszük meg).

2012. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attol fugg, milyen hus, milyen olaj. Akar 500 kcal is lehet egy szelet.
2012. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gress válasza:
Én rántott húsból mindig is sokat ettem,nem egy-két szeletet de egyáltalán nem híztam el :D
2012. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"A húsok elkészítésének egyik legegészségtelenebb módja a panírozás, hiszen a sütés közben a panírréteg magába szívja az olajat, mely megterheli emésztőrendszeredet, emellett pedig a liszttel együtt rendkívül hizlaló hatású. A panírozás helyett inkább párold a húsokat, vagy süsd meg sütőzacskóban."
2012. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!