Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy nevezik más néven a...

Hogy nevezik más néven a móra/nóra-bórát?

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
cseresznyeszilva, mirabolánszilva, potyóka, paradicsomszilva, mirobalán, lotyószilva, fosószilva(:D)
2012. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyikre gondolsz:

Felénk van óna-bóna, egy kissé apróbb, kerek szemű, inkább kesernyés-savanykás ízű gyümölcs

Van a ringló-szilva, amely rendkívül édes, ha megérik, imádom.

2012. aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a sárga színű, vagy a világos-lilás, esetleg sötét, kerek kis szilvát nevezik mórabórának.Viszonylag vastag a héja,és eléggé svanyú, még ha érett is. Sokszor az utcákon hullatja a terméseit. Nálunk nem is tekintik "komoly", gyümölcsnek, de nagyon vitamindúsnak. Ismerek olyan embert, aki évek óta literszámra készít bort belőle,minden nap iszik egy kupicával,s állítja, hogy bármiben meghalhat, de rákban nem, mert ez rákmegelőző-távoltartó nedű.Lehet benne valami, mert a flavin termékek sötétbogyósokból készülnek. Igénytelen fa, nem nagyon támadja meg állítólag betegség.
2012. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a sok választ...az interneten nem találtam semmit...na ezért jó a gyakori kérdések XD

a fosató illetve fosó szilva magyon viccesnek hangzik...tényleg hívják így is? mindenre gondoltam csak erre nem :)

2012. aug. 1. 20:36
 5/8 A kérdező kommentje:
lotyószilva is jó XD
2012. aug. 1. 20:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Szóval, ha bizonyos mennyiséget megeszel belőle, a végeredmény, hogy .... iparkodni kell! :)))))
2012. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak nem jól kerested a neten.:) Itt egy link, még lekvár és kompót recept is van, igaz itt a pirosas testvérét rakják be de a sárga is ugyan az.Én ettem már a sárgából készült lekvár, se nem barack, se nem szilva ízű, de elég gyümölcsös ahhoz hogy jó íze legyen.Nekem legalábbis ízlett.:)

[link]

2012. aug. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a fosószilvát nem a móra-bórának ismerem, hanem a rendes kék szilvának. Nagyon jo izű, de meghajt
2012. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!