Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi bajuk az embereknek a...

Mi bajuk az embereknek a nyúlhússal és a lókolbásszal?

Figyelt kérdés
Állandóan csak azt hallom, hogy "jaj, szegény" meg "én meg nem enném".
2012. júl. 5. 23:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, megmondanád mi örömöd leled a válaszok lepontozásában? Az ő válaszuk a tiéddel ellentétben válasz a kérdésre, és mivel én vagyok a kérdező, hasznos is. Ha már így ellene vagy a témának, akkor észérvekkel magyarázd meg, mi bajod van a lókolbász fogyasztásával!
2012. júl. 6. 17:11
 12/19 anonim ***** válasza:
39%
rohadtul nem pontoztam le senkit x)
2012. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
én ettem már lóhúst kifejezetten jó volt. a lassan háziállattá szelídült állatokat, a mai kor "ember"e nehezen képzeli el az asztalon. ez olyan mint amikor a mai ifjúság nemtudja, hogy a bolti hús is állatból lesz...
2012. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
csirke, marha, ló, nyúl, malac, hal, szarvas, fácán mindegy nekem csak hús legyen, és mehet befelé!
2012. júl. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha az embereknek maguknak kellene leölniük az állatokat, amiket megesznek, ugrásszerűen megnőne a vegetáriánusok száma, az biztos. Több évtizedes történet az életemből, mint mindegyik. Anyánk halála után kisebbik húgom (9 éves volt akkor)kapott valahonnan egy kis nyulat.Nagyanyánknál tartotta, mert mi panelben laktunk. Nevelgette, gondozta, becézte, maga takarította a ketrecét, szedett neki pipitért, nevet adott neki. Amikor már hétszámra éheztünk apám levágta a nyulat én megcsináltam pörköltnek, két húgom jött haza az iskolából. Rakom eléjük. Hús? Honnan szereztétek? Ne törődj vele, egyél? Csirke? Nem csirke... A kishúgomnak amikor leesett a tantusz, egyszerre fordul ki a falat a szájából és a könny szeméből. Megöltétek a nyulat, megöltétek a nyulamat... Azokat a perceket nem kívánom nektek. 30 éve nem eszem meg a nyúlhúst. Értitek, ugye?
2012. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen, értem, de az egy más eset. De attól még értem.
2012. júl. 11. 16:12
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Csirkét és nyulat is tartunk itthon, ha eljön az idejük levágjuk őket és megesszük. Isteni a tyúkhúsleves, és a kefíres sült nyúlcomb is, nem is beszélve a rántott májról. :P
2012. júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%

A ló és a nyúl nálam egy kategória a kutyával és a macskával.

Szívesen csak szárnyasokat meg halat v. tengeri herkentyűket ha (nagy ritkán hozzájutok) eszem, disznót csak akkor hogyha nincs más. Marhát se nagyon... Birkát egyszer kóstoltam, de (számomra) valami förtelem. :D

2012. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Amikor még a parízer (ma: párizsi...) zamatos volt, foszlós mint egy kalács (nem ilyen viaszosvászon szerű förmedvény) és 10 dkg 2 ft 70 fillér volt, a Margit hídnál volt lóhusbolt, a lóparízer 10 dekája 1 ft 58 fillér volt, vettem gyerekként 10 dkg lóparízert és 2 zsömlét (2x 40 fillér)és fenséges lakoma volt!

A lógyulai és a lótéliszalámi is isteni volt és felébe került, csak a szalámit nem lehetett kapni (csak a szakszervezetek büféiben...)


Ma már se íze, se zamata, se szaftja se a krinolinnak, se a szafaládénak, se a párizsinak, akár lóból, akár nem lóból készítik... :(


Lóbolt akad a Bosnyák piacon, a ló-veronai még úgy-ahoy ehető, de a többi ehetetlen...

2013. dec. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!