Pontossan mit is jelent az, hogy egy húskészítmény kóser? Honnan lehet ilyet beszerezni?
Azért kérdezem, mert kb. egy hónapja nem igazán eszek húst. Néztem filmeket arról, hogy hogyan is működnek a vágóhidak, hogyan tartják, "termelik" az állatokat, láttam felvételeket egyik haveromtól aki egy igen közismert húsfeldolgozó üzemben dolgozik. Szóval azóta undorodok minden a boltban kapható ilyenfajta terméktől.
Úgy hallottam, hogy a zsidó vallásnál fontos, hogy kóser kaja kerüljön az asztalra. Az azt jelenti, hogy jobb körülmények között tartják az állatokat és levágáskor nem szenvednek annyit?? Vagy valami ilyesmi?
Előre is köszi a válaszokat.
Tudod én 70 éves vagyok sokat láttam már de a kérdésedre azt tudom mondani azok se tudják akik ezt az üres szót használják.Tipikus ha van kalapom az a baj ha nincs akkor az.Egyszer olvastam újságban hogy egy vágóhídon a zsidó sakter mit csinált, ne keress benne logikát!Olyan húsokat nyilvánított rossznak amit sokan örömmel ettek volna meg.Az ún vallási dogmákban ne keress logikát mert egy szikra nincs benne!
A normál vágóhídi technológia pont arra megy hogy nem kínozzák az állatokat.A háznál levágott disznó percekig visít az miért is jó?
"az állatot teljesen ki kell véreztetni vágás után"
Tessék itt van egy képtelenség! Ez fizikailag lehetetlen!Ilyenek a vallási előírások nem törődnek a fizikai valósággal!
Ahogy valaki már írta, a kóser azt jelenti, hogy a vallási előírásoknak megfelelő. Ételeknél ez pl. a feldolgozásra vonatkozik.
Azt mondja a vallásuk, hogy hal kivételével semilyen állat vérét sem fogyaszthatják. Ezért rituális módon hajtják végre a vágást, nem kábítanak előtte (mert akkor már nem lehetne kóser a termék), hanem megfelelően éles, hibátlan pengéjű késsel egyszerre vágnak át mindent, a légcsövet, az ereket, az idegeket.. Állítólag a vágás befejeztével már nem érez semmit az állat, mondjuk ilyen 4 mancs jellegű klubok reakcióját szívesen megnézném ha odaállítanák őket egy kóservágásra.
A cél hogy minél több vér kijusson az állatból. Persze tökéletesen nem lehet az utolsó cseppig ezt elérni, így van "utókezelés" is, pl. áztatás, kisózás.
Vagy meg is lehet sütni a húst, de csak rostélyon, mert akkor ki tud csöpögni a vér közben.
Más előírások is vannak, amiket a rabbi felügyel. Pl. a betegnek tűnő, törött végtagú állat, vagy belső sérülései vannak (mert a kamionról lejövet elcsúszott) akkor már tréfli.
Ezenkívül a feldolgozás során az élelmiszert,(bort!) keresztény kéz nem érinti.
Ki szokták bérelni a borpalackozót arra az időre, amíg kósert palackoznak.
A f@szán kivéreztetik az állatot. Lassú halál.
Attól finomabb.
"A f@szán kivéreztetik az állatot. Lassú halál.
Attól finomabb."
Én szemét állatkínzásnak nevezem!
"élelmiszert,(bort!) keresztény kéz nem érinti. "
Ezt úgy is fel lehet ám fogni hogy lenéznek másokat akik arra sem alkalmasak hogy nekik élelmet adjanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!