Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki szereti a...

Van itt valaki, aki szereti a nyers húst?

Figyelt kérdés

Na szóval, Gyermekkorom óta imádok nyers húst enni. Mikor a szüleim disznóvágáskor rájöttek, hogy úgy járok a teknőre. Értem ezalatt a besózott disznóhusit. mint méhecske a virágra. Na jól elpi. Csáztak. Jöttek nekem gilisztákkal, miegymás. Nekem aztán nyomhatták a dumát.56 évesen, gilisztáktól mentesen kérdezném? Vannak akik, mondjuk bekeverik a tölteléket egy jó kis töltött káposztához, vagy töltött paprikához, és közben jóllaknak a töltelékkel? A fasírtról már nem is merek kérdezni. Imádom... persze nyersen, még mielőtt kisütném.

Ma is fasírt van, a pocim teli. / Mindig úgy vásárolom, a hozzávalókat, hogy jusson is... maradjon is.A marhahúst nem szeretem.



2011. nov. 20. 11:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Bááár, jut eszembe a füstölt, érlelt húsokat (sonka, makréla, kolbász) húsokat szeretem. :)
2011. nov. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Kedves 19.08 Korrekt válasz, köszönöm:)szép estét:)
2011. nov. 20. 19:16
 23/27 doboszoli ***** válasza:

Nekem kötelező "dekázni", mert:

-a vevő mindig azonos ízt szeretne

-80-100 kiló jó hideg kolbászhúst többször átgyúrni kóstolgatva, az botrány.

A sóról:

Töltelékáruba, szalonna, egyebek sózására kizárólag jódmentes, közepesen durva szemű asztali sót használok, amit 50 kilós zsákban vásárolok, így nem érhet meglepetés, mert valóban van különbség a sók "erejében".

Nem függ össze a kérdéssel, csak érdekességképpen írtam.

2011. nov. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló:) Én szeretek tanulni:) A válaszodat megköszönöm, szép estét és igen, csinálj jó sok finom kolbászt,/zárójelben, csorog a nyálam:)))/ egyszer szeretném megkóstolni a remekművedet, biztosan fincsi lehet:))és mit is írhatnék így befejezésül? IMÁDOM A NYERS HUSIT? JÓL ÍZESÍTVE:))))üdv. mindenkinek, témát ezennel lezártnak tekintem:)))
2011. nov. 21. 17:40
 25/27 anonim ***** válasza:

A disznóhús nagyon veszélyes nyersen,sosem eszek belőle. Marha-szárnyast már kostoltam nyers fasirtban,de undoritónak találtam...

izlések és pofnok,mindenestre 56 évesen is lehet májmételyt ,trichinellózist stbt kapni nyers hústol.Ezt fontold meg,bár nekem mind1.

2011. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Macska44 válasza:

Kedves Kérdező,


kicsit hosszú lesz a válaszom, és lehet, hogy már nem is jut el hozzád, hiszen több, mint 2 éve kérdezted, de én csak most találtam meg.

Disznóvágásokon mindig én kóstoltam szintén, mert nagyon szerettem a nyers, bekevert darált húst. A hurkát már nem: ott főtt húst kevertek be :)

Elég az hozzá, ahogy öregedtem, egyre inkább nyersen ettem a húst. Úgy szeretem. Mindenki fintorog, nem is eszik meg, amit én magamnak főzök.

(Kedves 1. hozzászóló: most aztán meg lehetsz róla győződve, hogy elfajzott, ferde, nem normális társaságba keveredtél...)

Kedves óva intők, igen, én is tudom ezeket, mármint, hogy a nyers hús kórokozókat tartalmazhat. És időnként aggódom is. Tudom, hogy nem jelent semmit egy példa, de nekem még soha, semmilyen bajom nem származott a nyers hús evésből. Még epe bántalmaim sem voltak, mint a kérdezőnek.

Régi meggyőződésem, hogy mindenki azt szereti, ami a legjobb neki: két fiam közül az egyik szinte vegetariánus 1 éves kora óta, a másik húsevő, mint én (bár a nyers hústól ő is undorodik). És felnőttek, és egészségesek mindketten.

Nem csak a húst szeretem egyre inkább nyersen, de a zöldségeket is: paradicsomot, paprikát meg nem enném főzve, de a sárgarépát és a krumplit is jobban kedvelem nyersen.

Egyszóval: úgy találtam erre a kérdésre, hogy rákerestem a nyers hús étel-re google-ban. Mert arra vagyok kíváncsi, hogy van-e, és, ha van, akkor mi, a nyers ételeken belül (ami alatt általában vegánt értenek) a nyers hús evésnek.

Távol áll tőlem a bigottság, ezért enyhe pirítás, vagy főzés nincs ellenemre, de azt gondolom, hogy pácolással, füstöléssel, mártásokkal, fűszerekkel lehetne egy-két jó és egészséges nyers hús ételt kitalálni, nem csak a tatárbifszteket.

2013. jún. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Kicsit későn írok, de én is imádom. Mindig megkóstolom és mindig leszólnak érte, de én akkor is megeszem, mert nagyon imádom <3 Amikor teleeszem magam vele, utána jön a bűntudat, hogy lehet épp most ettem meg vmi bacit, de eddig még semmi ilyesmi nem történt. :D
2013. júl. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!