Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le magam az...

Hogyan szoktassam le magam az édességekről?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nem tudok leállni az édességekről, rágcsálnivalókról.Nem vagyok kövér, még csak duci sem, sőt 178 cm és 54 kilo. Nem emiatt kérdezem, hanem azért, mert egyszerűen az összes pénzem rámegy.Én már próbáltam mindent, de nem tudom megállni.Mindig bekell mennem a boltba valamiért.Gumicukor, chips, ropi, mogyoró, süti, tök mindegy csak ehessek valamit.Egy ideig azt csináltam, hogy csak szotyit vettem, mert az olcsóbb és tovább tart, amig elbibelődök a magokkal, de azt is nagyon hamar befaltam. Már annyira elegem van, főleg, hogy hétvégente mindig leviszem a szemetemet, és látom a kukszacskóban a temérdeknyi cukros/chipses zacskot.A szüleim nem tudnak róla, szerintem sokkot kapnának, ha rájönnének, mennyi pénzt elpazaroltam már édességekre..

Mit csináljak??Mire gondoljak amikor a bolt előtt állok? Segitsetek!! 17/L


2011. okt. 25. 18:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Legyenek céljaid, feladataid, és csak akkor egyél édességet, ha azokat megcsináltad, szóval csak jutalmazásképp vegyél édességet.

Vagy - ezt egy újságban olvastam - vegyél édességet, de oszd fel 7 napra. És álld meg hogy egy napi adagnál nem eszel többet :)

2011. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
egyszerű nem veszel édességet és az arra szánt pénzt gyűjtöd. hónap végén meg veszel magadnak valami jó cuccot :) megjutalmazod magad a hó végén. én direkt nem is megyek arra a részlegre ahol az édesség van. így egyszerűbb.
2011. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ezek jó tippek, még egy: ne legyen nálad édességre pénz. :)
2011. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%

"Ezek jó tippek, még egy: ne legyen nálad édességre pénz. :)"

Na igen, de én ezt már írtam.:)

2011. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Aki sportol, mondjuk fut rendszeresen annak pörög a hormonháztartása és nem kíván annyi édeset.
2011. okt. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

lehet baj van a pajzsmirigyeddel... amikor én elkezdtem az inzulinháztartásra ható gyógyszert szedni, elmúlt az édesség utáni kényszeres sóvárgás! menj orvoshoz :P

ha ez nem opció, akkor szerintem is tűzz ki egy célt, 'erre és erre gyűjtök, ennyit kell összespórolnom hó végére, a 10 helyett csak 3 tábla csoki fér bele havonta'.

vagy kezdj rendszeresen sportolni, nekem ez pl a nassolásvágy ellen hat.

2011. okt. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

""Ezek jó tippek, még egy: ne legyen nálad édességre pénz. :)"

Na igen, de én ezt már írtam.:)"


Ja, bocsi, akkor nem figyeltem eléggé. :D

2011. okt. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Minden agyban dől el, mondta anyám. Részint igaza van, mert én is rengeteg édeset ettem, mondjuk nén híztam is tőle. Aztán mikor az orvos azt mondta egélszségügyi problémák miatt, hogy mostantól 150g-nál több szénhidrátot nem lehet enni egy nap, azóta egyszerűen nem eszem, mert TUDOM, hogy nem szabad.

És amikor véletlenül 150 g alatt maradok annyival, akkor jutalomképpen bekúszik egy kocka csoki. :) Sokkal jobban érzem magam így.

Szóval tudj nemet mondani! Önuralom! Sok sikert :)

2011. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a vaniliás is jó ötlet volt:)Kipróbálom.

Pénz azért van mindig nálam, mert soha sem tudhatom, hogy éppen mire kellene, ha esetleg bajba kerülnék vagy valami ilyesmi..

Még arra gondoltam, hogy mindig csak nagyösszegű pénz lesz nálam, pl egy 5000-res.az 500-sok, 200-sok könnyen kicsusznak a kezemből, de a nagypénz az nem..talán ez is segithet..:)

2011. okt. 26. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!