Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A bolti tej tényleg nem tej?...

A bolti tej tényleg nem tej? Akkor miből van? Miért mondják hogy tehenet sem látott?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Az azért túlzás, hogy nem látott tehenet.

De a "dobozolt" tej is tejből készül, csak azzal a különbséggel, hogy az a tej már egyszer "nem tejjé" várt. Szétválasztják az alkotóelemeket, ami más tejtermék gyártásához szükséges kivonják, adalékolják, ízfokozzák stb. Ezért mondják, hogy tehenet sem látott, mert nem annyi történik, hogy a tehéntejet pasztorizálják, homogenizálják, azt zacskózzák.

2011. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
dehogynem tej. tényleg sok benne a plusz adalék, de legalább tovább eláll meg finomabb is :3 én már ittam mindkét fajtát, hát a bolti sokkal jobb :D:D
2011. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én ittam "igazit" tejüzemben, ami frissen jött a tehéből, 3 fokosra hűtve, össze sem hasonlítható a boltival. Nagyon ízlett.
2011. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát én igazi tehéntejen nőttem fel, és meg kell mondjam, az a fehér folyékony izé, amit a boltban lehet venni, hát az még csak nem is emlékeztet a tejre.
2011. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A bolti tej és a házi tej ég és föld. A házi isteni, a bolti pocsék, cukros, ízfokozós lötyi, és sokkal nehezebb, mint a házi.

Ja, és a boltitól ég a gyomrom, a házitól nem.

2011. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7%

Többször hallom, hogy valakinek nem ízlik a házi, de a bolti igen, nem tudom megérteni...

Boltiból se mindegy melyiket veszed érdemes friss tejet venni, nem tartósat és a személyes véleményem, hogy a magyar tejek jók, amiket szeretek: Alföldi tej, Jász tej. De már egyre több helyen van lehetőség házi tejet venni, ami ráadásul még olcsóbb is, mint a dobozos. (180-220 literje)Érdemes azt venni.


A tesco gazdaságos (amit sose vennék) el tudom képzelni, hogy tejporból van részben. (hiába ezt nem írják rá)

2011. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Feketeardói válasza:
5%

Amióta eszemet tudom nem hánytam addig amíg meg nem kóstoltam a ,,bolti tejet,, de muszáj volt mert 1 hétig a városban voltam és hozzászoktam a napi fél liter kecsketej adagomhoz, de inkább meg sem kellet volna ízlelnem mert pocsék!!!

A kecsketej ízesebb és táplálóbb, savanykás ízű míg a tehéntej édesebb és ritkább, ha valaki nem tudja.

A bolti tej inkább tejpor vízbe áztatva, de annak sincs köze a tejhez ;)

2013. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!