Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit főzhetnék ennyi pénzből?

Mit főzhetnék ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

Hónap végén tengődő egyetemistaként a pénztárcám sem feneketlen, és a főzőtudományom sem fantasztikus, valamint vizsgaidőszak lévén időm mint a tenger, csakhogy tenger egy csepp se. A lakótársammal összedobtuk a maradék pénzünket, ami 1000 erős magyar forintot tesz ki. Nincs itthon kenyér, tojás, liszt, az egyetlen amit a hűtőben láttam egy üveg lekvár, és egy üres kechupos üveg. Valami olyan ételt kéne találnom, amit egyszerű elkészíteni, gyors és laktató, nameg nem utolsó sorban finom, hogy tényleg ne csak életfunkcióink leállása ellen tömjük a szánkba fintorogva, mintha a Survivorban kukacokat rágcsálnánk.


21F


2011. máj. 30. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

spagetti


tészta 200forint,kifőzöd

30deka parizel 150forint/30deka virsli 200forint

1 nagyobb paradicsompüré 100forint

1 fej hagyma 20forint

1 zsir 100forint vagy olajat kérsz 2 kiskanálnyit valakitől


zsiron/olajon megpiritod az összevágott hagymát,rákockázod a virslit/parizelt,pirul,só,bors,delikát,iezsited,ráöntöd a paradicsompürét,és vizzel higitod


ez kb 500ft


másik 500asból:

tészta 200ft

fél kiló krumpli 100ft

zsir/olaj mint előbb+1 fej hagyma

tésztát kifőzöd,krumplit összevágod,megfőzöd

hagymát zsiron/olajon megpiritod,paprikával beszinesited,kis bors,kis só,majd ráboritani a krumplit és tésztát,és kész a paprikáskrumpli

2011. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
vagy ami még olcsóbb mint a spagetti, az a kecsapos tészta. csak kifőzöd a tésztát, és rányomsz egy csomó kecsapot. én egy ideig azt ettem, bár a végén már hányingerem volt.
2011. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél búzadarát, meg tejet, cukrot, vajat, és annyi tejbegrízt csinálsz belőle amennyit akarsz. Vegyél rizst, olcsó és tömős, sőt abból lehet tejberizs. de olcsó pl. a fagyasztott zöldbab, az legalább valami zöldség. Amúgy lehet kapni kb 200 forintokért kész konzervkajákat tesco-ban, mondjuk azok rosszak. de csinálhatsz tortilla tésztát, vagy pászkát, az csak liszt meg víz, és kisütöd. abba meg azt raksz bele amit akarsz.

vagy tésztát veszel, az is olcsó, és azzal is sok variáció lehetséges: sajtos/tejfölös/mákos/paradicsomos tészta.


káposztasaláta: pár száz forint egy nagy fej, répa szintén olcsó. felaprítod őket, teszel rá majonézt és kész. vagy simán párolt répa.


ezek mind pár száz forintból kijönnek

2011. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
En ha egy ezresem lenne most kajara, szerintem egy spagettit foznek husos-paradicsomos martassal: fel kilo daralt hus kb 550 ft, 1 csomag fel kilos spagetti kb 150-200, paradocsomszosz kb 100-150, gomba es paprika 100-100 forint es kb ki is jott az ezresbol. Nagyon finom es nem tul idoigenyes, marmint hogy kell neki ora korul, de miutan odateszed, 5-10 percenkent megkavarod, kozben tudsz tanulni.
2011. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. :)
2011. máj. 30. 12:05
 6/13 anonim ***** válasza:
Vegyetek rizst/tésztát, és ha van piac, vásárcsarnok a környéken (ha egyetem, akkor nagyobb város), menjetek ki és alkudjatok össze mindenféle zöldségeket. Én rendszeresen csinálom ezt. :) Összevágok mindenfélét, összepirítom, só, meg fűszer, ami van (amikor van pénzem, iszonyatos oregánó, bazsalikom és kakukkfűkészleteket halmozok fel), és összepirítom az egészet főtt tésztával / keverem főtt rizzsel. Ehhez némi olaj kell, de nagyon kevés, kérjetek valakitől. Ja, és kicsikonzerv paradicsompüré (kb. 50 ft) nagyot dob az összhatáson.
2011. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. szeretem a rizst simán magában, szóval ha kevés pénzem lenne biztos azt csinálnék. 2-3 kilót lehet venni ezer forintból, és egy nagyobb bögrényi rizs elég 2 emberre. Tehát az sokáig kitart. Vagy, ha magában nem szereted, lehet csinálni tejberizst is, bár az nekem általában ehetetlenre sikerül, de biztos lehet ehetőt is főzni. :D
2011. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja, és van lekvár!!! Hát grízes tészta! :) Vagy sima lekváros tészta.

És amúgy a virsli tényleg egy nagyon gazdaságos dolog. :)

Szoktam még olyat is csinálni, hogy veszek fagyasztott pizzalapot (tesco 3 db-os, talán 200 ft), és arra rakok bármit, tejfölös alappal ált, mert veszek occsó tejfölt. :)

Meg ha laktatót akartok, de az mondjuk csak kb. 1-2-szerre elég 2 fiúnak, akkor vegyetek 10 tojást, abban aztán van erő. :) Piacon az is olcsóbb sokszor.

2011. máj. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Hát, bemész tescoba, vagy piacra kimész, és tudsz venni egy csomó tojást, meg kenyeret.A rántotta egész jó kaja, és 1000Ft -ból sokat tudtok csinálni.

A krumpli sem drága, és elég laktató, abból is lehet egy csomó mindent csinálni ami finom.

2011. máj. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Megint a zöldség- és piacmániás egyetemista kispénzű válaszoló vagyok. :) Hentesnél sokszor csontot ingyen adnak elvitelre, kérjetek egy friss darabot, és hagymával, répával, krumplival/tésztával főzzetek iszonyatos mennyiségű csontlevest. Meg bármi zöldséget rakhattok még bele. A leves alapnak nagyon jó, telíti az embert, és mennyiség-határ a csillagos ég. :) Másodiknak továbbra is tészta. :)
2011. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!