Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egészséges étrend? Vélemények?

Egészséges étrend? Vélemények?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre több helyen olvasom, hogy sok húst enni nem egészséges. Én nem akarok vegetáriánus lenni, de ha erre tényleg van tudományos (és nem pszeudotudományos) magyarázat, hogy miért egészségtelen a sok hús, akkor én is kevesebbet ennék.
2011. máj. 9. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Pl. a hús lassítja az anyagcserét. Plusz általában az egyéb ételek kárára eszik az ember sok húst, márpedig rengeteg anyagot nem lehet a húsból kinyerni.

Persze ha te mindenből sokat eszel, akkor nem gond, ha húsból is. De ha ritkán fogyasztasz pl. tejtermékeket vagy halat, akkor néhány húsos étkezés helyett ilyeneket be lehetne iktatni.

2011. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A hús egészséges, csak az a lényeg, hogy mivel eszed és hogy van elkészítve. Ha egy nehéz körettel - krumpli, tészta -, vagy sok zsírban/olajban sütve, úgy nem egészséges, de pl. grillezve zöldségkörettel nagyon is.
2011. máj. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Bányai Károly ***** válasza:
Hát, olvass a makrobiotikus diétáról, ott elég jól rendszerbe szedik a sok hús fogyasztásának hátrányait. Lassítja az anyagcserét, savasít mint állat, terheli a vesét, elég szegényes energiaforrás, nehéz emészteni, magasan van a táplálékláncban, szóval halmozódnak benne a növényvédő szerek. Mondjuk alapvetően nem is az a baj, hogy eszi valaki, hanem az, ha sokat. Meg ökológiailag rohadtul káros.
2011. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Bányai Károly ***** válasza:
Ja, még valami. Japán kutatók csináltak kísérletet patekokkal. Egyik csoport hús alapú diétán volt, a másik normál emberi vegyes étrenden, a harmadik meg kizárólag növényeket fogyasztott. Az eredmény valami olyan lett, hogy az első csoportban megugrott a rákos egyedek száma, és kevesebb ideig éltek mindannyian. A másodikhoz mérték a két szélsőt. A harmadik csoport tagjai meg sokkal tovább éltek, és alig tudták megállapítani a haláluk okát, csak lejárt a ketyegő és kész. De már visszavittem a könyvet, amiben a kísérlet hivatkozása volt. :-/
2011. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Ez csak kitaláció,hoigy a hirdetőik elég pénzhez jussanak. Őseink is ettek húst,sok szalonnát,és sokkal egészségesebbek voltak,mint a mai emberek.

A mai öregek sem "egészségesen" táplálkoztak,hanem ettek húst,zöldséget,tejtermékeket vegyesen,és még ma is esznek szalonnát is.

Mértékkel kell enni a húst is,és mozogni eleget,akkor élsz egészségesen.

2011. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Bányai Károly ***** válasza:

"Őseink is ettek húst,sok szalonnát,és sokkal egészségesebbek voltak,mint a mai emberek."

Adatot, adatot, adatot. Falun nagyon sokáig éppen az számított gazdagnak, aki megengedhette magának a húst. A táplálkozás alapja a gabona, meg a zöldség volt, kiegészítve tejtermékkel. Az állatot nem vágták le, mert drága dolog volt. Még korábban, honfoglalás körül és előtt meg szintén, tönköly, köles, más gabonák, tejtermékek, főleg savanyítva. Erről régészeti meg történész publikációk szólnak nem kis számban. Nem véletlenül van Szt. István törvényeiben a vasárnapi tyúkfőzésről is említés, mert éppen hetente, ha megengedhették maguknak. A hús a gazdagok étele volt, ahogy a köszvény a gazdagok betegsége. Érdemes elolvasni Massimo Montanari munkáit, megdöbbentő. Amiről te beszélsz az már jócskán mai kor, nagyapáink ideje, háztáji tyúk és disznótartás, de a halálozási statisztikákon meg is látszik! Ahogy ma az ún. fejlett társadalmakon, érrendszeri betegségek, elhízás, ízületi betegségek, és cseppet sem meglepő módon ott, ahol kevesebb húst esznek, pl. Japán, sokkal egészségesebbek, hosszabb életűek az emberek. Meg őseink húsa nem ipari felfújt disznó volt, hormonokkal, antibiotikummal, növényvédőszer maradványokkal.

2011. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

na ne is haragudj előző de aha valaki csakis zöldségeket eszik az sem egészséges, hetente 2-3 szor halat csirkét nyulat tengeri állatkákat "kötelező" enni, ezt úgy értem hogy így kiegyensúlyozott az étkezés ha valaki nem értené akkor leírom hogyan étkezem :)


Hétfő-Reggeli-TK kenyér főtt tojás saláta levél uborka

Ebéd-paradicsomos mozzarella saláta, eper turmix (joghurt, banán, gyömbér, eper)

Vacsora:túró (sósan édesen)

Napközben, magok és gyümölcs vagy sima keksz


Kedd-zabkása mazsolával almával

fokhagymás csirkemell tazziki és pita

maradék húsi salátával

napközben mindig valami gyümi vagy mag amit már irtam

szerda-hajdina kása gyümölccsel és joghurtal

guacamole pirítós és sajt

zöldség turmix

Csütörtök tojás paprika paradicsom

valamilyen tészta és könnyű zöldség leves

zöldség leves

péntek-zabkása gyümivel magokkal

leves, virsli és krumpli püré, valamint túrós gyümölcsös süti

vacsi saláta

szombat amerikai palacsinta gyümölccsel mézzel

grillezett hús és zöldségek

vacsora gyümölcs joghurt házilag


vasárnap reggeli friss kalács vaj lekvár

ebéd sült hús köretnek rizs saláta savanyúság attól függ milyen hús, sütemény


vacsora kisebb adag az ebédből


:D ezt azért írtam le hogy eltud képzelni én miket eszek változatos viszonylag egészséges és nem utolsó sorban nem a legköltségesebb :) remélem segítettem

2011. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
egyébként a japánok nem egészségesebbek sőt, csak nem azok a típus betegségek mint itt nálunk, ne gondolt hogy a csípős és nyers ételek (halak, rákok, kagylók)rizspálinka sake ivása, jót tesznek a gyomornak kifejezetten a gyomorrák legkedveltebb országa, ott vezető betegség a halálozási listán
2011. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Bányai Károly ***** válasza:

Ne haragudj, kedves előző, de nem írtam, hogy NEM szabad enni. Csak azt, hogy kevesebbet kellene, mint a mai átlag magyar ember, vagyis inkább átlag Európai-Amerikai ember.

Azt meg hogy kötelező-e, hadd vitassam. Nem kötelező. Ami kötelező, hogy a teljes aminosav palettát bevidd minden nap, a szükséges mennyiségben. Ez elérhető már egy kevés tojásfehérjével is, de kizárólag növényi táplálékkal is.

Én is eszem húst, majdnem minden nap, de keveset, és ha lehet, hallal helyettesítem. A te étrended jó. De sokan azt hiszik, hogy a Szendi Gábor féle paleolit diéta a tuti, zabálj napi fél kilót, mert azt ette az ősember is. Ez nettó baromság.

2011. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Bányai Károly ***** válasza:
Javaslom a who-honlapját Japán ügyben. Az egyik leghosszabb a születéskor várható élettartam, rák alacsony, stb. Az átlag japán nem azt eszi, ami hozzánk eljut, szaké, szusi, wasabi, stb.
2011. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!