Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szilvat lehet mas gyumolccsel...

Tade kérdése:

Szilvat lehet mas gyumolccsel helyettesiteni, ha "szilvas" gombocot szeretnek csinalni kicsit maskepp?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kulfoldon elek, es mar nagyon regota nem ettem szilvas gombocot. Ha valaki tudna, irna nekem egy jo hazi receptet? Ezenkivul szeretnem megkerdezni, hogy valaki probalta-e mar csinalni esetleg mas gyumolccsel? sajnos a parom nem eszi meg a szilvat, csak az almat, ezert gondolltam, hogy a szilvat hellettesitenem almaval. Szerintetek?
2011. ápr. 14. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Barackkal nagyon-nagyon finom:) receptet sajnos nem tudok most...:(
2011. ápr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a barackot sem eszi meg a parom, csak az almat :(( de a vegen begurulok es csak magamnak csinalok hehehe :))
2011. ápr. 14. 23:42
 3/11 anonim ***** válasza:
cseresznye? meggy?
2011. ápr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tegyél a gombócba almadarabot, ugyanolyan finom fahéjas cukorral, mint a szilva.Meggyet, cseresznyét is rakhatsz bele, szerintem a citrusféléket kivéve minden gyümölcs jó lehet benne.
2011. ápr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, valaki esetleg tudna egy jo bevalt receptet kuldeni, hogy kell magat a gombocot elekesziteni?? Meg sosem probaltam..:((
2011. ápr. 15. 00:09
 6/11 anonim ***** válasza:

pl ez:

[link]

2011. ápr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálatok nincs mirelit gombóc?Szerintem nagyon finom az is.Mirelitben már sokféle töltelékkel láttam!
2011. ápr. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Reszelt almát keverd össze fahéjjal és cukorral úgy tedd bele. Nagyon finom, már csináltuk, jobban szeretem mint a szilvásat. Az almát megreszelés után állni hagyod majd kicsavarod úgy kell belerakni mert különben eláztatja a tésztát. Dinsztelni ugyanezen okból nem szabad.
2011. ápr. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Látom a recept már megvan.:D Akkor ajánlok a párodnak egy köretet almából, ha ennyire almás.Pofon egyszerű a dolog, a meghámozott almaszeleteket forró olajban megsütöd mint a burgonyát, ha megpirult akkor jó és lehetőleg kemény ropogós almából készítsd.Ehető édesen fahéjjal, de édesítés nélkül kiváló köret sültekhez.A lényeg itt is az, hogy forró legyen az olaj amikor beleteszed,különben szétesik.
2011. ápr. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Eperrel is nagyon finom :)
2011. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!