Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az almaslepenyben milyen...

Az almaslepenyben milyen toltelekkel, gyumolccsel lehetne helyettesiteni az almat?

Figyelt kérdés
A ferjemnek lenne a szuletesnapjara, mert nem szereti a nagyon edes sutemenyeket, viszont nagyon szereti az almaslepeny alapjat, csak az almas-fahejas tolteleket unja mar. Mivel lehetne helyettesiteni? Turon kivul. Valamilyen mas gyumolcsot tudnatok irni, ami illik ehhez?
2010. szept. 30. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
meggy, barack...
2010. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Namost lepény vagy pite? Az ami zsíros tészta és két réteg között van töltelék az magyarországon pite. A lepény kelt tészta és egy réteg tészta tetején van a töltelék, ilyen a kapros túrós lepény.

A pitébe lehet meggyet mákot tenni keverve is.

2010. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha keverem, en az USA-ban elek es ezeket itt pitenek hivjak, de en a magyar fajtat akarom csinalni, amit azt hittem, hogy lepenynek hivnak, mert az nem tul edes (lehet, hogy pitenek hivjak ott is?). Ugy szoktam csinalni, hogy alul van egy reteg, utana a toltelek, a tetejere pedig racsalakban teszem a tesztat, igy az nem fedi be. A meggyet hogy teszitek ra? Fahejjal lehet keverni vagy csak onmagaban es annyi? Esetleg mas variacio? Varom az otleteket.
2010. szept. 30. 22:05
 4/12 anonim ***** válasza:

A magyar pitén a tetején ugyanaz a tészta van mint alul.Szoktak a meggyhez fínoman darált mákot is keverni és lehet fahéjjal ízesítve és prézlit keverni hogy ne ázzon a gyümölcs.

Létezik magyarországon többféle rácsos sütemény is.

2010. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a meggyet cukorral, fahéjjal, barackot is lehet azzal, de bármivel elkészítetted majdnem...ribizli, málna, szeder, áfonya
2010. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Makot nem szeretjuk, csak gyumolcs tippeket szeretnek. De mar eddig is jokat irtatok, csak kivancsi vagyok, hogy ezzel is jo lesz-e, mint az almaval.
2010. szept. 30. 22:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meggyel a legjobb, de barackot vagy szilvát is tehetsz bele. Sőt akár körtét is. A fahéj legjobban az almához megy, szerintem a többiből ki is maradhat.
2010. szept. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a meggyel meg a barackkal megy a fahéj, mi szilvához is használjuk néha, egy előző voltam:)
2010. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kiváncsiságból rákerestem a google-ben. Szinte minden gyümölcsöst ir: a különlegesebbek a datolyás, ananászos, szöllős. De találtam cseresznyéset, epreset is.
2010. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez mind nagyon jol hangzik. Nem is tudom most eldonteni, hogy melyiket probaljam ki. Talan csinalok egy proba sutest fahejas szilvaval es megnezem, hogy hogy sikerul. Koszi az otleteket.
2010. szept. 30. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!