Milyen sajtokat ismertek, melyeknek semmi köze a tejhez?
Nyugi a jogszabályok eléggé szabályozzák, hogy ha ráírják hogy sajt minek kell benne lennie.
Ezek a sajtok azok számára készülnek, akik nem akarnak tejterméket enni. valószínüleg külön polc, stb. Az alkoholmentes sör vagy a szójatej is évitzedek óta ott figyel a boltok polcain, de ezek a termékek sem a vevők becsapását hanem a választás lehetőségét szolgálják.
Aminek nincs köze a tejhez, annak sajtjellegű készítmény a neve, rá van írva, hogy növényi alapú. Pont úgy meg van különböztetve, mint a tejföl a frissföltől, a tej a reggeli italtól. Semmi félrevezetés nincs, csak meg kell nézni, hogy ki mit vesz le a polcról. A választás lehetősége neked is adott, kedves kérdező.
Arra viszont kíváncsi lennék, hogy a Rama margarinnak például milyen egészségkárosító hatása van, vagy esetleg a Flóra margarinnak, amit szívbarátként reklámoznak.
17.22-nek. Ha ez sem győz meg, akkor semmi sem:
fel, amikor azok a szervezetbe bekerülnek.
Az irónia ott van, hogy jóllehet a margarin nem tartalmaz koleszterint, de ha ez a szervezetbe kerül, a máj védekezésképen fel fogja emelni a vér koleszterin tartalmát, mivel a margarin egy ártalmas vegyi anyag.
Ahhoz, hogy a margarin mibenlétével tisztába kerüljünk, szükséges annak az előállításával is megismerkedni.
A margarint a legolcsóbb olajból állítják elő, abból a szappanfőzéshez hasonlóan mindent kilúgoznak. Hátra marad egy természetellenes anyag, mely már elveszítette az elektromos töltését és Transfetti Acid néven ismert.
Hogy megsűrűsödjön és ne tudjon megromlani, félig hidrogénezik, majd különböző vegyi ízesítők és színesítők hozzáadásával a vajhoz hasonlóvá teszik. Így készül a margarin, ami végül is egy élelmiszernek álcázott vegyi termék.
A margarin négy féleképpen árt a szervezetnek:
1.) Ahol az elektromos töltés nélküli margarin a szervezetbe kerül, ott leállítja az anyagcserét, és pangást okoz, így a legkülönbözőbb szervi problémák állhatnak elő. Ekkor a máj védekezés képen felemeli a vér koleszterin tartalmát, hogy azzal a margarin káros hatását csökkentse.
2.) Mivel a margarinnak nincs elektromos töltése, ha a koszorúérbe kerül, az érfal visszalöki, mivel nem tudja felismerni és a margarin ott helyben, le fog rakódni.
3.) A margarin felborítja a superhormonok egyensúlyát, ennek következtében a Prostaglandin 2 és a Thromboxan 2 kerülnek túlsúlyba. Az előbbi érszűkületet, a másik pedig vércsomósodást fog előidézni, ami előrehaladott érelmeszesedés esetén szívinfarktust okozhat. A margarin tehát nem annyira szívbarát, mint ahogy azt hirdetik.
Sőt, kimondottan káros és veszélyes!
4.) Végül még a margarin kémiai rákokozó is lehet, ha az immunrendszer le van gyengülve 70 % alá.
Ezt Joanna Budwig Nobel díjas német biokémikus fedezte fel a múlt század végén.
Meglehetősen ironikus, hogy a margarint azzal hirdetik, hogy nem tartalmaz koleszterint, aminek még akkor sem lenne jelentősége, ha azzal a margarin telítve lenne. A máj viszont védekezésképen fel fogja emelni a vér
koleszterin tartalmát, hogy a margarin káros hatásai ellen védekezzen. Ha valaki a konyhában letenne a földre egy kis margarint, ahol egerek vannak, csodálkozva fogja tapasztalni, hogy azok nem nyúlnak hozzá, mert úgy érzékelik, hogy az nem étel.
Felejtsük hát el a margarint - még ha az olcsóbb is, mint a vaj - és fogyasszuk az egészségre kevésbé ártalmas vajat.
Ezzel tartozunk az egészségüknek.
Dr. Litsek Ákos
Köszi a részletes választ, erről még nem hallottam, olvastam.
Elgondolkodtató.
15 évet dolgoztam a szakmában. felelősséggel ki merem jelenteni, hogy sem a tejelő tehenek, sem a tojótyúkok nem kaptak semmiféle hormont a termelés fokozása érdekében.
Marhánál a 305 napos laktáció, teljesen normális, csupán programozott takarmányozással nyújtjuk meg a laktációs görbe csúcsát. 305 nap után a takarmány csökkentésével, mintegy mesterségesen elapasztjuk, hogy a szervezet fel tudjon készülni a következő ellésre. Ha ne kézből való, hanem vad pároztatás folyik, a tehén akkor is bevemhesül az ellés utáni első, második peteéréskor, ami szintén természetes.
A tyúkot másképp "csapjuk be". Ő nem azért tojik, hogy te ehess rántottát. Azért, hogy majd jól kiköltse, szaporodjon. Mikor kezd el tojni, természetes körülmények között? Amikor a nappalok hosszabbodnak, tehát jön a jó idő.Ezt az érzést keltjük benne télen a mesterséges világítással. 21-23 hetesen kezd el tojni, addig "sanyargatva" neveljük, azért, hogy a megfelelő fejlettségi korban a takarmányt, a fényt emelve, a termelés robbanásszerűen induljon be, ill. a termelési görbe minél hosszabban 80% fölött álljon.
A külső "hormon adagolás" urban legend.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!