Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van még olyan lány/nő aki nem...

Van még olyan lány/nő aki nem szeret főzni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Én 41 éves vagyok, és 24 éves korom óta főzök nap mint nap.Nem magával a főzéssel van gondom, hanem, hogy ki kell találni mi legyen az..

Eléggé rossz evők a gyerekeim, tehát nehéz jókat, változatosan főzni.

2011. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Aha, inkabb takaritok. De fozok, mert muszaj a csaladnak. Olyan idopocsekolas. En fozok egy orat, 10 perc alatt megeszik, fel ora takaritas, mosogatas. Egyedul lennek, soha nem foznek az biztos.

Egyet ertek elozo valaszoval. Sokszor nem is a nagy gond a fozes, hanem hogy mit. Megkerdem csaladtol, mit fozzek, nekik valasz, mindegy. Fozok amit akarok, na ezt foztel?

2011. jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
92%

Magát a főzést/sütést szeretem csinálni nagyon,de mivel ez az élvezeti része kb 10 százaléka magának a műveletnek, így a főzés sütés összességében egy tortúra számomra.

Következőkkel van problémám :

- pepecselős dolgok : zöldségek hámozása,aztán utána eltakarítani

- mosogatás

- csomó idő elmegy azzal,míg valami megfő,felforr,átsül stb

- egy egyszerű rakott krumpli is csak egyszerűnek hangzik,de az a sok pepecselős munka,ami azzal jár...megfőzni a krumplit min. 30 perc ( kb 10 perc mig forr +20 mig megfő), aztán hámozzam meg azt a 12 szemet..atán a tojásokkal uyganez..szarakodni a 10 darabbal..és aztán persze megint pakolás,mosogatás


Egyszerűen ez a kis sok nyüansznyi szar beárnyékolja a főzés/sütés élvezetét.Ha lenne valaki,aki felaprítja nekem a hagymát apróra, vagy előkészíti a dolgokat ,pl mint egy konyhai kisegítő,és utána el is mosogat,akkor szeretnék főzni.

Arról már nem is beszélve, hogy elpakolással együtt mennyi időt elvesz egy napból.


Úgy tök jó főzni,ahogy egyes főzős műsorokban.. előre,kis tálkákban el vannak készítve a dolgok...meg a műsor után valaki elmosogat..és csak maga az élvezeti része marad az adásban.Na úgy könnyű.Úgy jó dolog a főzés.

2011. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
66%
ja és hogy a kérdésre is válaszoljak : UTÁLOK főzni,mert egyből ez a sok kis szar elő/útómunka ugrik be róla.
2011. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom a főzést, de megcsinálom, a család miatt muszáj. Nem maga a főzés, hanem az előkészítés, meg az utána való mindennapos pakolás+mosogatás rendrakás...


Amig ketten voltunk a férjemmel, étkezdéből hazahoztuk, dobozban, megettük (tányérból), majd a doboz ment a kukába, a tányér meg a mosogatóba :) És sokkal több időnk maradt mindenféle más dolgokra.

2011. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 andoryy ***** válasza:
29%
Nem reprezentatív a "kutatásom" de kb. a mai lányok 10%-a szeret/tud főzni a környezetemben ami alapvetően satnya arány de nincs mit tenni, ha TV-ből és társaiból próbálnak megokosodni....
2011. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül élek,csak nagyon ritkán főzök...ráadásul azt nagyon gyorsan meg is eszem,mert akkor nagyon örülök magamnak:)Megelőzöm az elhízásom inkább...
2011. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
72%
Nem szeretek főzni. Elmegy vele a fél napom, hogy megcsináljam az ebédet, aztán a végén meg több mint a fele megmarad.
2011. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Nagymamám utál főzni.

Ettől függetlenül egyfolytában főz, és nagyon finomakat.

De mindig panaszkodik, hogy mennyire nem szeret főzni :D

2011. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres napi főzőcskézést utálom. Különösen, ha kevés a hozzá való nyersanyag, és találjam ki, mit lehet abból csinálni. Ha csak hetente egyszer-kétszer lenne rá szükség, másképp állnék hozzá. Bizony, ebből a szempontból jó annak, aki egyedül él, könnyebb a diétát is betartani, mint az egész család szája íze szerint főzni. Csak magamnak én is sokkal ritkábban és egyszerűbben főznék. Nálunk még szerencsére időnként a férjem is elkészít egy-egy fogást, ezért nem csak rám hagyatkoznak.
2011. jan. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!