Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy 14 éves lány vagyok....

Egy 14 éves lány vagyok. Segítség kellene muffin sütésben! [? ]

Figyelt kérdés

Anyukámmal tegnap nagyon összevesztem, ezért békítésként szeretnék neki muffint sütni. :)

[link] ez lenne az alaprecept, de én arra gondoltam, hogy teszek bele még meggyet, háztartási vajas kekszet, valamint nutellát vagy kakaót.

Na de miből mennyit? A vajas keksz ill. a nutella elég édes, kellene csökkenteni a cukor mennyiségét akkor? És hány evőkanál nutellát/kakaót tegyek bele? Valamint nutella vagy kakaó? Esetleg mind2?


2011. febr. 19. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is saját recept szerint csináltam muffinokat, tettem bele nutellát, pár evőkanállal (mondjuk 3-4) a cukrot nem csökkentettem miatta. Meggyet meg úgy tegyél bele, hogy kis muffin tésztát teszel a muffinformába a közepébe meg nyomj egy szem meggyet, majd tegyél rá megint egy kis tésztát. Kakaót meg nutellát egyaránt tegyél bele, annyit amennyitől be barnul a tészta én pl. jó csokisan szeretem. :)
2011. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget (=
2011. febr. 19. 13:21
 3/7 A kérdező kommentje:

Na, most sülnek a muffinjaim. :)

Eddig nagyon szépen néznek ki. Össze-vissza variálgattam.

-van 1 kekszes

-1 mazsolás

-1 meggyes-nutellás

-1 nutellás-kekszes

-1 meggyes-kekszes

-1 mazsolás-kekszes


+most elfeleztem a masszát, és az egyikbe tettem kakaót, és egy kiskanál nutellát, meg 5 kiskanál meggylevet.

És még akarom variálni tejcsokival meg baracklekvárral. :)

Tökre feldob ez a sütés dolog^^ :DD

2011. febr. 19. 15:24
 4/7 anonim válasza:
Nem válasz, de sok sikert hozzájuk, és kibékítéshez!! :)
2011. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!! =))
2011. febr. 19. 16:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, remélem jól sikerültek a muffinok. :D általában nekem is a variáltak sikerülnek jól, meg utána sokkal jobb érzés az hogy wooow saját recept. :D am, első voltam.:)
2011. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, jól sikerültek. :)

Anyu mikor hazaért és meglátta összevissza puszilgatott meg dícsérgetett, és még a nagymamát is felhívta, hogy elmondja neki, és ő is legalább 5 percen keresztül hajtogatta a telefonba, hogy én milyen ügyes, aranyos, jó lány vagyok, meg, hogy ő is szivesen megkóstolná :DD

De az a legjobb, hogy tetszett is nekik =)

2011. febr. 19. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!