Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem illik egyik étel a...

Miért nem illik egyik étel a másikhoz?

Figyelt kérdés

Miért nem illik a meggylevesem a töltött káposztához? És a krumplifőzelékem a paradicsomleveshez?

Párom eddig sose mondta hogy ezeket ne főzzem egy napon (igaz,ugy vacsorázunk ha leves is van,hogy leves után fél-1 óra szünet,utána eszünk)


Más is főz "nem összeillő" ételeket?


2011. jan. 14. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom. Te ennél hamburger mellé hasáb helyett túró rudit? Én nem. :)

Szerintem az ízeknek harmonizálni kell egymással.

2011. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Ha egy tányérból eszed őket, mint a hamburgert a hasábbal. De kétlem, hogy bárki gyümölcslevest öntene a töltött káposztájára, vagy a krumplifőzeléket paradicsomlevessel fűszerezné.


Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna, első.

2011. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem a leves és a másik fogás ízeinek kell egymáshoz harmonizálni!

Általános szabály,hogy ne legyen egyszínű!

Pl. a pirostántás nélküli leves ne legyen a tejfölös,gombás tokány előtt.

Ha a krumplifőzeléked nem paprikás rántással készül,akkor lehet előtte paradicsomleves is.

Vagy paprikáskrumpli előtt ne legyen olyan leves,ami szintén paprikásrántással készül.

A másik szabály: ne legyen mindkét fogás "súlyos".

Pl. a töltöttkáposztád előtt jó a gyümölcsleves,de nem jó a gulyás vagy a kolbászos szárazbableves.

Ha viszont tészta a második fogás,az előtt egy laktatóbb leves kell.

2011. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem kéne oltogatni. Akkor egyél gyümileves után káposztát és ülj a vécén fél órát. Pff!
2011. jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hamburger és túró rudi esete? :) A mekiben a Happy Meal esetén van, hogy jár túró rudi. Én bármikor és bárhol megenném :D
2011. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hambival egyszerre rendszeresen eszek túrórudit...

bár igaz,én mindennel megeszem a túrórudit:D


és meggyleves+töltöttkáposzta után sem ülök 1 percet se wc-n...nem egybe öntöm őket...külön tányér és van kb fél óra különbség,hogy "ülepedjen"

2011. jan. 14. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!