Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A lejárt, de még ehető ételek-...

A lejárt, de még ehető ételek-italok sorsa mi lesz a nem maszek üzletekben (LIDL, ALDI, SPAR stb. )? Hazavihetik a dolgozók vagy ki kell dobni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 03:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
en angliaban elek es itt ha egy tartositott elelmiszernek a lejarata elott par nappal leakciozzak es eladjak. a pekarukat mar delutan 3 korul felarazzak es eladjak. ami total megmarad avval nem tudom mi tortenik.
2010. dec. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
itt, a lejárt de még ehető termékeket is ELADJÁK!! csak éppen olcsóbban.......
2010. dec. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
anyu ahol dolgozik ott is leárazzák és a dolgozok veszik meg.
2010. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Tescoban tényleg nem lehet semmit hazavinni. Adományba pedig azért nem adják, mert ÁFA-t kell az értéke után fizetnie az adományozónak!!!!! Szóval, sajnos jobban megéri megsemmisíteni. :( Pedig mennyien örülnének a szikkadt kiflinek is...
2010. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

én ilyet láttam: JOGHURT 250 Ft->(áthúzva)-180 Ft

MINŐSÉGÉT MEGŐRZI 2009->(áthúzva)-2010

Január->(áthúzva) Június

2010. dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok:sok helyen dolgoztam és a tapasztalat: tesco,auchan cora,régebben odaadta a vadasparknak,kutyamenhelynek(miskolc).lehet hogy most már nem teszik,nem tudom.volt régen is hogy a gyártó visszavitte, de nem semmisítette meg hanem átcsomagolta és visszavitte. volt hogy ha lejárt valami,csak egy telefon, és a gyártó beküldte az új cimkéket és a dolgozók ragasztották át(tesco).igaz nem hivatalosan de a kisebb helyeken(lidl,penny)simán haza lehetett vinni bármit.(sőt a nem lejártat sem volt mutatvány kivinni)a legnagyobb szabad rablás a billában ment, nem is volt sokáig nyitva.a coopban sok helyen a vezető kötelezően megveteti a dolgozókkal a lejárat napján a cuccokat.egyébként sok cégnél a nagyon alacsony munkabérekbe be van kalkulálva a dolgozói lopás is.
2011. jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
a legszebb az egészben az, hogy amikor még adományoztak a nagy üzletek, akkor sem ment az állatoknak csak a töredék: a menhelyen és az állatkertben is dolgozott ismerös,tízkiló számra hordtak haza olyan füstölt-és hentesárukat,stb. amit sohasem tudott volna megvenni.
2011. jan. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

akit érdekel a téma:

[link]

ha csak a fele igaz,akkor is durva(márpedig legalább a fele igaz.)

2011. jan. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Sparban a pékárukat este elteszik másnap reggel pedig újra kipakolják, van amit újracsomagolnak úgyhogy az áruk egy része (nem sok, de azért akkor is..) abszolút nem friss mégis ugyan az az ára.

A közeli lejáratú dolgokat 25% vagy 50% kedvezménnyel adják el.

A selejtes dolgokat a dolgozók féláron vehetik meg. (bontott/sérült csomagolás)

A konkrétan megromlott élelmiszereknek pedig külön-külön gyűjtőládája van, amit elszállítanak.

Szóval a dolgozóknak ilyen szempontból nincs nagyobb kedvezménye mint a vásárlóknak, mert nekem nem kéne az a tészta, amit én söpörtem össze a földről visszatéve a csomagolásába, majd a selejtbe helyezve..

2011. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!