Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A lejárt, de még ehető ételek-...

A lejárt, de még ehető ételek-italok sorsa mi lesz a nem maszek üzletekben (LIDL, ALDI, SPAR stb. )? Hazavihetik a dolgozók vagy ki kell dobni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 03:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne ,mert szoktam látni,hogy bolti lányka mázsaszám pakolja a polcról a kiskocsira a lejárt tejfölöket,túrókat és betolja őket a raktárba.De hogy mi lesz vele....
2010. dec. 29. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
elvileg meg kellene semmisíteni de a gyakorlatban néha odaadják pl. kutyamenhelyeknek, de a legtöbb esetben hazaviszik a dolgozók.a lejárati időn belül a gyártó csak az étel minőségét(állagát ízét,stb) szavatolja de a termék utána még nagyon sokáig biztonságosan fogyasztható.
2010. dec. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Faterom ausztriába kamionos Lidl-ből szállítja az árútmegsemmísítőbe, és semmit nem hozhat el, néha hoz vmit, de parás mert munkatársát ezért rugták ki, de ő se tudja miért...
2010. dec. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam Spar üzletben is, most pedig Tescoban. Egyik helyen sem lehet hazavinni semmit. Ami megmarad cucc, azt úgy nevezik, hogy visszáru, a beszállító visszaviszi ahonnan hozta és ők majd megsemmisítik. Ami friss terméket sütöttünk (pék vagyok) és megmaradt az pedig ment a tömörítőbe este, semmit nem adnak menhelyeknek, sem állatoknak, minden maradékot kidobnak. A tesconál olyan szigorúan veszik, hogy biztonsági őrrel számoljuk át a megmaradt pék és cukrászárut, aztán viszik kidobni.
2010. dec. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én félve írom le ,de pont ettől tartottam amit az előző válaszolók megírtak,mármint ,hogy a sok lejárt élelmiszert ,ezek a nagyeszűek megsemmisítik,ahelyett ,hogy odaadnák pl kutya menhelyeknek.
2010. dec. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

ma 06:38 vagyok

A férjem Auchanban pék, ők még durvábban dobálják ki a dolgokat. Tök mindegy ha délután sült a fonott kalács vagy a briós, ha megmarad, zárás után dobáltatják velük a selejtbe, pedig annak az árunak aztán tényleg semmi baja. A gyerekotthonokban vagy a hajléktalanszállón hogy örülnének ezeknek a dolgoknak.

2010. dec. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd maszek üzletben összekeverik a még nem lejártakkal,és eladják,akkor is ha már régen lejárt!
2010. dec. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahová én járok, ott az aznap lejáró dolgokat kiteszik fél, vagy harmadáron. Nagyon ritkán marad belőle, ha mégis, akkor megsemmisítik.
2010. dec. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
91%

Tescoban dolgoztam, minden lejártat tömörítőbe vittünk. Hazavinni bármit is? :D Semmit!!!

Egyébként a pécsi Tesco ad az állatkertnek zöldségmaradékot. A többiről nem tudom.

2010. dec. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Ahol én dolgoztam coop,ott leárazzák,és a dolgozók veszik meg.pl 19ft túró rudi,joghurt stb..
2010. dec. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!