Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Élesztős kenyérrel is lehet...

Élesztős kenyérrel is lehet kovászos uborkát készíteni?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs itthon kovászos kenyerem, a kovász készítéssel is csak mostanában kezdtem el bajlódni, ismerkedni, eddig még nem nagyon sikerült.


A vásárolt kovászos kenyér most nem opció, az élesztősre kérdeztem rá, a kovász készítését is ki szeretném tanulni.



szept. 5. 22:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem lesz poshadtabb az íze? Félek hogy még rosszabb lesz ha kikerül a melegre! Már tulajdonképpen készen van, csak az íze nem jó!
szept. 6. 23:59
 12/17 anonim ***** válasza:
11. Napfény, és a nem megfelelő uborka fajta. Ezektől puhul.
szept. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem kapott napfényt csak meleget, az uborka egészséges, szép zöld volt, de helyenként magos.


Szerinted hogy lehetne megmenteni?


Kirakom a most cirka 26-27 fokra!


Hány napig maradjon ott?


Krumpli van benne meg sós-korianderes-kapros víz!


Be fog savanyodni?


El fogja venni a kesernyés, kissé poshadtabb ízt?

szept. 7. 00:50
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom mitől lett kesernyés, én a túl sok babérlevélre tippelek, de az is lehet hogy a gyenge kovászos kenyér kavart be, lehet hogy az kölcsönzött neki némi poshadtabb ízt is, mert amúgy mindent a rendje-módja szerint csináltam.


A múltkorihoz bolti kovászos kenyeret használtam, abban volt fekete bors és mustármag is, az nagyon finom lett!


Általában előre megcsinálom a sós-fűszeres levet, kihűtöm langyosra és azzal öntöm fel. Az előző 5 napig ért.

szept. 7. 00:56
 15/17 anonim ***** válasza:
13. Borkén + szódabikarbóna. A bolti savanyú attól ropog.
szept. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Forró vízzel még nem próbáltam, nem tudom mi a különbség.
szept. 7. 00:58
 17/17 A kérdező kommentje:

Szódabikarbóna az van itthon. Abból mennyit? (5 litereshez)


De akkor alapvetően a melegre esküszöl, ha jól értettem.

szept. 7. 01:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!