Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Olcsó, gyors ételek nyárra...

Olcsó, gyors ételek nyárra amit a gyerekek is szeretnek?

Figyelt kérdés
Nyári szünet van, itthon vagyok a két fiammal 5 és 8 évesek, apjuk este jön haza mindig. Olcsó és gyors étel ötleteket várok. Jó lenne ha nem kéne csak 2-3 naponta főzni.

#Ételek, spórolás, gyerek,
júl. 3. 11:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

#4 azért az átlag magyar gyerek még nem annyira gourmet, hogy csak a Bolognaban élő 100 éves nagymama receptje alapján, a kertből szedett paradicsomból egye meg a spagettit :D


Sőt, szerintem a magyar emberek 70 %-a nem az eredeti receptet használja.


Nekem saját készítésű (nem üveges, nem poros) "bolognai" a hús darálásával együtt megvan 1 óra alatt, és nagyon szeretjük :)

júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

fasírtgolyók


babgulyást/sima gulyáslevest/palóclevest a gyerekek többsége megeszi


chilis bab


sajtos-tejfölös tészta


házi pizza


krumplis tészta


rakott krumpli


lapcsánka (egyes helyeken tócsni) ez lehet krumpliból és cukkiniből is


csirkepaprikás nokedlivel


sült csirkecombok sült krumplival/főzelékkel/rizzsel

júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
10%

11-es: ha otthon a szülö MINDIG rendesen föz, rendes receptek alapján, akkor a gyereknek AZ a normális, alapvetö recept, a típerces "bolonyait" nem eszi meg, mert az nem ízlik neki.

Nálunk a gyerek MINDEN ÉTELT a rendes recept szerint elkészítve szokott meg, porokat, zacskós kajákat nem eszi meg.


A kérdésre: a gyerekeim a legtöbb ételt szivesen ették kisebb korukban is, általában a "gyerekeknek tetszik" kajákat szerették a legkevésbé, mert azok nem igazán finom ételek, a csapjunk össze gyorsan valamit kategória.

Tehát mindig rendesen föztem nekik, este az apjuk meg ugyanazt kapta vacsorára.

júl. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%

#13

Anyum "rendesen" főzött mindig, mégis szerettem a gyors- és készkajákat világ életemben. Az ízlést nem lehet teljesen "átnevelni".

júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
41%

Kedves 13!


Jár az "Év anyukája" díj!! :D

júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell mindig "műkaja", de néha miért ne? Ezek valakinek műkaják, de hátha nektek bejön:


A paradicsomos tésztát szeretik? Pl. Ha jársz Aldiban , kapható fél kilós sonkával töltött tortellini, kifőzöd, ráöntesz aldis szószt (Cucina Nobile, Sugo, többfajta van, zöldséges, bolognai).

De sima darálthúsból, dobozos paradicsomszószból is, egy kis fűszerrel gyorsan megvan, míg kifő a spagetti.


Zöldségleves: bolti fagyasztott levesmix, vegeta/zöldségleves kocka, bele sok tészta és bolti májgombóc. Ez is pillanatok alatt megvan, és laktató.


Tejbegríz.


Sült virsli, franciasalátával. (Bolti mix, bolti majonézes-tejfölös öntet.)

júl. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam "műkaját" meg poros cuccokat készíteni, de nem is ragaszkodom az eredeti hagyományos receptekhez. Nem szoktam 4 órán keresztül főzni egy "bolognait". És ettől még nagyon-nagyon finom! Sőt, valószínűleg még így is finomabb, mint sokak "eredeti" receptje.
júl. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
30%

A te gyerekeid, nem? Mi honnan tudjuk, mit szeretnek?

Nálunk nyáron nagyon ment a lecsó, házi tortilla (husival, sajttal, zöldséggel, mindenki magának állítja össze, egy zöldség kötelező elem), házi hambi, házi hot dog (virsli pizzatésztába tekerve), lángos (bár ehhez nagyon jónak kellett lenni, hogy a melegben anyu órákig a forró olaj felett álljon), levesek, palacsinta, csirke bármivel hamar megvan, tartalmasabb joghurtos saláták friss kenyérrel, ilyenek.

Amúgy meg kupaktanács. A heti nagybevásárlás előtti este leülsz velük és megbeszélitek, ki, mit szeretne enni. Menj velük piacra, vond be őket a főzésbe, akkor sokkal többfélét ki fognak próbálni.

Anyukámnak volt egy rendszere, azon belül lehetett mozogni:

hétfő és szerda: főzelék vagy egyéb zöldség alapú étel kis husival vagy tojással

kedd: tészta, vegetáriánus vagy kevés husival (túrós, diós, mákos, paradicsomos, pesto, sajtos-tejfölös, tonhalas, stb)

csütörtök: husi körettel

péntek: leves sütivel, vagy hal

szombat-vasárnap: meg egyik nap sok husi, másik nap kevesebb

Nyáron lehet persze kicsit lazázni, de mivel 9-10 hét hosszú idő, muszáj változatosan étkezni. Lehet egyik nap az egyik gyerek kedvére tenni, másik nap a másikéra, néha meg a magadéra. Olcsó ételek a mai árak mellett nemigen vannak, tervezz menüt, írj listát, nézegesd az akciós újságokat, onnan is lehet ihletet meríteni. Azért vond ebbe bele a gyerekeket, mert a legdrágább étel mindig az, amit kidobsz, mert nem eszik meg. Másrészről nem árt, ha látják, hogy mennyi munka van benne, nem csak úgy terem az asztalon. Illetve a közös megbeszéléssel el lehet kerülni (vagy legalább gyorsan leszerelni) a hisztit.

júl. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
gnocchi, bundas kenyer, fözelekek ezrevel vannak, gyümölcs leves, fasirozott vagy rantotthus (mind a ketto lehet hidegen ist enni), salataznak a gyerekeid? akkor ezer fele salata van...zöldsalata, babsalata, krumpli, rizs, teszta, pizza, rantotta sok jo zöldseggel benne, aztan ha egyik nap vajas kenyer joghurt banan van abba se eheznek meg
júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!