Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsak össze fogyókúr...

Hogyan állítsak össze fogyókúrás étrendet, úgy hogy ne kelljen mindent megvonni magamtól?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Fogyni szeretnék kb 20-25kgt

Hogy kezdjek neki?

Napi hányszor etekezzek es miket? Nem szeretnék gluténmentes cuccokat enni,mert nincs rá se pénzem es nem is nagyon szeretem. Olyat szeretnék ami hosszútávon is működik

Mit mivel helyettesítsek?

23 éves vagyok es 90 kg 167cm

Köszönöm szépen:)


2021. máj. 27. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
A legértelmesebb, ha elkezdesz kalóriákat számolni, akkor azt eszel, amit akarsz, nem kell semmiröl lemondani (mellesleg a gluténmentes élelmiszerek nem egészségesek), ezzel akár évtizedekigi s tudod tartani a súlyodat, vagy fogyni, ha akarsz, egyedül a mennyiégekre kell odafigyelni, hogy ne lépd túl a napi keretedet.
2021. máj. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is az a legegyszerűbb amit az első válaszoló ír. Nekem is vagy 15 kilot le kellene adni, de fogyókúrázni meg sanyargatni magam nem akarom.

Úgyhogy maradt nekem is a kalóriadeficit, és így tényleg nem kell megvonni semmit.

2021. máj. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2021. máj. 27. 18:52
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

Ha ez az első gondolatod ilyen túlsúly mellett, megnézem, hogy hogy fogod tartani a kalóriadeficitet, amikor maximum egy pohár kóla vagy hasonló mértékű "dőzsölés" férhet be a napi 2 étkezés mellé úgy, hogy valóban fogyj is tőle.


A napi kalóriát 1500 alatt, a széndhidrátot pedig max. 100-120g környékén kellene tartanod, ha érdemi fogyást szeretnél, nem havi 1kg-s molyolást. Utóbbiból elköteleződéstől függően lehet még drasztikusan csökkenteni, de a leírás alapján a ketogén diéta nem gyerebe.


Amúgy van külön Fogyókúrák fórum.

2021. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

4-es: sok hülységet írsz!

Ezzel a magassággal és súllyal az 1500 kcal rettentö kevés, ezt a kérdezö max két napig bírná, mert ez számára gyakorlatilag koplalás!

Az 100-120 g szénhidrát szintén csak arra jó, hogy rosszul érezze megát, és hamar feladja az egészet, emellett kifejezetten egészségtelen is.

A napi két étkezés megintcsak értelmetlen ötlet, ezzek nem tudja magát kontrollálni!

A fogyást meg célszerü lassan csinálni, mert akkor van lehetösége a börének összehúzódni, ha a te opciódat végigvinné, akkor utána mehetne plasztkai sebészetre, hogy emberi kinézete legyen!

2021. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

4-es: amit te írsz, az a lehető legrosszabb, ez ugyanis fogyóKÚRA lenne, amivel - ha valaki képes pár hónapig koplalni - ugyan fogyhat, de utána garantáltan visszahízza fele annyi idő alatt!


HA valaki TARTÓS fogyást akar, akkor életmódot kell váltania, és erre a NORMÁLIS kalóriaszámolás megfelelő, az általad javasolt koplalás NEM.


Kérdező: kaloriabazis.hu-n ki tudod számolni, mennyi kalóriára van naponta szükséged, illetve mennyi kell heti maximum 1 kiló fogyáshoz.

2021. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
#5-6: egy 167 centis testnek 1500 kalória szerintetek kínzás, oké :D Akkor mennyit tartanátok ideálisnak, ugyan meséljetek? Nullához közeli mennyiségű mozgást feltételezve 2000-2100 körül van ott, hogy tartja a súlyát. 20-25 kilót ennél visszafogottabb módszerekkel úgy a harmincas évei közepére tudna leadni.
2021. máj. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

4-7-es: egy 167 cm-e nönek a biologiai alapértéke 1717 kcal - és erre ahhoz van szüksége, hogy életben maradjon, müködjenek a szervei,a testhömérsékletét fenn tudja tartani, de emellett nem csinál semmit, csak fekszik.

EZ AZ az érték, ami alá semmi esetben sem szabad menni, ha nem akar egészségkárosodást!

Az ülö életmódhoz 2060 kalória kell, ez az az érték, ami mellett tartaná a súlyát. Fogyáshoz a kettö közti érték a reális, az ö esetében a magas túlsúly miatt az 1700 még belefér, ha normális a makrók aránya is.

2021. máj. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha azt gondolod, hogy gluténmentesen kellene étkezned, hogy fogyj, akkor először edukálódj még a témában, mert így csak magadnak ártasz.


#2

Hogy érted, hogy maradt a kalóriadeficit? Sehogy sem lehet fogyni, ha nem vagy kalóriadeficitben.


#4

Az 1500 kcal kevés, ezt már kifejtették. De a szénhidrátot miért kellene alacsonyan tartani? Ha kalóriadeficitben vagy, akkor fogyni fogsz, akkor is, ha a napi beviteled 70-80 %-a szénhidrát.

2021. máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok jó reggelt kívánok mindenkinek!:)

Úgymond könnyű fizikai munkát végzek cukrász vagyok álló munka és lemezeket kell emelni nehéz üstöket, alapanyagokat ha haza jövök általában itthon még nem pihenek egyből, hanem főzök és takarítok pakolaszok. Szóval egesznap mozgásban vagyok

Le töltöttem ezt az alkalmazást es 1800kalorival elvileg decemberre le fogyok 68 kgra ami nekem ideális testsúly. Régen jól éreztem magam így. Alapból erős a csontozatom

Es azért nem szeretnék nagyon ehezni, mert ilyen munka mellett nem lenne energiám és tudom hogy nem bírnám csinálni. Azért szeretnék olyat ami egészséges és hosszú távon működik is:)

En sokszor eszek keveset. Régen ezzel nem volt probléma csak rá szoktam az esti nasikra es gyors kajakra, ami tudom hogy nem jó,de ez már valahol függőség es egy stresszoldas nálam. Mindig elkezdem a fogyókúrát,de valahogy félúton feladom. Most nagyon elhatároztam magam hogy végig csinálom bármi is van. Köszönöm szépen a tanácsokat es a segítséget mindenkinek!:)

2021. máj. 28. 06:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!