Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Dió, kivi és paradicsom evés...

Dió, kivi és paradicsom evés közben / után miért fájhat a nyelvem?

Figyelt kérdés
Miközben / miután ilyen ételeket eszek, mindig fájdalmat érzek a nyelvemben, sokszor nem is kicsit. Ez vajon mitől lehet?

2021. ápr. 17. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Ezek csipnek. Ananasz is.

Sok ember érzékeny

2021. ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
Allergia lehet. Szerintem ne edd ezeket.
2021. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha paradicsom vagy dió evéstől fáj a nyelved, akkor valami nagyon ritka betegséged lehet.
2021. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Ananászról és kiviről olvastam, hogy fehérjebontó enzimeket tartalmaznak és ez okozhatja a csípős érzést. A dióban, paradicsomban nem tudom vannak-e ilyen anyagok, nekem is csípte már a számat nyers paradicsom, bár nem annyira, mint az ananász.
2021. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Savasak, de enyhe érzékenység is lehet az ok
2021. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
A dió sokaknak kimarja a száját. A sült dió általában nem, próbáld meg. Vagy az is enyhít, ha utána gyorsan fogat mosol (hiszen rövidebb ideig van a szádban az irritáló anyag). Paradicsom után viszont inkább ne moss rögtön fogat, az savas és felpuhítja a fogzománcot. De a szádat kiöblítheted vízzel, az is segít valamennyit.
2021. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 lencsefőzelék ***** válasza:
86%
A dió + gyümölcs (vagy lekvár) párosítás nekem is ki szokta marni a nyelvem, de kb. fél nap alatt elmúlik. A kiwi meg önmagában is tud csípős lenni, ha egy kicsit túlérett. Paradicsomnál még nem tapasztaltam.
2021. ápr. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem még néha a narancs is csípi a nyelvemet.
2021. ápr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

"Van az afta-nak egy alergiás változata is. Egyeseknél bizonyos ételekre, például a dióra jön ki. Ebben az esetben a diót meg kell pörkölni, vagy egy éjszakára vízbe áztatni; a friss dióról a vékony hártyát lehúzni!"


[link]

(2-es voltam)

2021. ápr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

"Magas hisztamintartalma miatt azonban az erre érzékenyeknél allergiás reakciót okozhat, ezért allergiásoknak érdemes óvatosan kezelni!"


[link]

2021. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!