Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kicsit magas a vérnyomásom,eze...

Kicsit magas a vérnyomásom,ezeket ehetek, ugye? Burgonya,zabpehely,paprika ,uborka ,paradicsom,olajos halak,szotyi

Figyelt kérdés
2020. aug. 15. 11:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Kakaót, fokhagyma,cékla,meggy
2020. aug. 15. 11:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább az a kérdés, hogy túlsúlyos vagy-e, mivel az nagyban növeli a kockázatokat.

Ha igen, akkor igyekezz egészséges módon lefogyni, ez sokat fog segíteni a vérnyomásod csökkentésében.

Egyébként személy szerint azt gondolom, hogy nem egyes ételfajtákat érdemes kerülni, hanem úgy általában a mértéktelen evést, egyoldalú táplálkozást.


Egyetlen egy dolgot tegyél meg kérlek, kérlek az egészséged érdekében, ha fogyasztasz energiaitalt vagy koffeines kávét, szokj le róla (vagy csökkentsd az adagod), nagyon nagyon sokat javítanál ezzel az életminőségeden (most és a későbbiekben is)

2020. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hála égnek nem iszok ilyeneket,kávét is nagyon ritkán,túlsúlyos se vagyok,csak mozgásszegény életmódot folytattam az elmúlt hónapokban, sajnos
2020. aug. 15. 11:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mértékkel fogyaszd nyugodtan ezeket, a mozgásra pedig fokozatosan ajánlott rászokni, de az is fontos pl. hogy ez ne egy újabb stresszforrás legyen a számodra, mivel az is borzasztó káros a vérnyomás tekintetében, olyasmit mozogj, ami közben örömet is ad
2020. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt eszel amit akarsz, csak ne idegeskedj rajta ... mert felmegy a vernyomasod.
2020. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha túlságosan stresszes az életed az is befolyásolja az egészet. Nálam ez volt a baj ettől ment kb az egekbe. Energia italt 10 éve nem iszok legalább. Kávéból is maximum 3in1 és ennyi. Én kövér sem vagyok már. A kaján sosem stresszeltem hogy ehetem-e vagy sem, amit megkívánok megeszek. Alapból nem zabálok ész nélkül, próbálok egészségesen és sportolok ennyi. Vérnyomásomra meg gyógyszert szedek de leginkább a pulzusom ami magas és az van nagyon kihatással a vérnyomásra.
2020. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Setaltass kutyat :) komolyan mondom.


Kicsit tobb mint egy eve van egy kutyusom es rendszeresen jarjuk az erdot. Ket infarktusom volt mar ezert rendszeresen jarok orvosi ellenorzesre ... amiota kutyazom kisomult az agyam, fogytam 20 kilot es a terheleses vizsgalat eredmenyei alapjan siman lefuthatnek egy maratont. Pedig semmi tudomanyt nem vittem bele, nem eszem semmi kulonleges elvaras szerint, csak sokat setalok a budai erdokben a kutyusommal es azota minden rendben van.

2020. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elkezdtem sétálni járni,így hozzászoktatom magam majd lassan a lassú kocogáshoz ,utána a futáshoz
2020. aug. 15. 12:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!