Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nők/Lányok, ti nem őrültök...

Nők/Lányok, ti nem őrültök meg a főzés közbeni szagoktól? Átveszi a hajatok, ruhátok, bőrötök az ételszagot?

Figyelt kérdés

Van valakinek tippje ez ellen??

Nekem van szagelszivom, es tarva nyitva hagyom az osszes ablakot, hogy szellozon a lakas, de egyszeruen a legegyszerubb etel keszitese kozben is ugy erzem, mindenem kaja szagu, de legfokeppen a (vallig ero) hajam?

Mit lehet ez ellen tenni?

NEM rantott dolgokat sutok, sot alig hasznalok olajat, pl. Parolt zoldseget egy pici vajban megpiritok, vagy a sutoben sutok csirkemellet, ilyesmikre kell gondolni..


2021. jan. 13. 00:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%

SORSTÁRS!


Rengeteget főzök, és gyűlölöm a kajaszagot, átveszi a ruhám, a hajam, a szemüvegem. A derékig érő hajamra én vastag sapkát húzok, miután kontyba kötöttem, a vékony semmit nem ér.


Minden vágyam volt egy különálló, külön épületben. 10 éve teljesült is, klasszik parasztházat vettünk, nyári konyhával. :) Imádom, ahogy végeztem a főzéssel, eltakarítottam a romokat, csak rázárom az ajtót, bemegyek az illatos, kajaszagmentes házba, leveszem a főzős ruhát. :D :D


Különben nem vagy utazóbeteg? Mert az ilyen szinten érzékeny szaglásúak általában szenvednek autóban/buszon. Én rettenetesen kínlódok még egy 10 perces autóúton is émelygek. (kivéve, ha én vezetek)

2021. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Én heti kétszer mosok hajat, vasárnap és szerdán. Ezeken a napokon bevállalom a szagosabb ételeket, és nagy adagot csinálok belőle, amit 2 vagy akár 3 napig eszek. A ruhákat természetesen berakom a szennyesbe ha büdi lesz.

Szerintem az a titka, hogy nem kell minden áldott nap főzni.

2021. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%

Alapvetoen ketfajta konyha letezik:


1. Minden maxon megy, serceg a zsir, lobog a viz ... orulet az egesz :) Ilyen konyhaban brutal szag van, mint egy kifozdeben.


2. Szep lassan keszul minden, suloget a hus, gyongyozik a leves ... orom a fozes :) Ilyen konyhaban fincsi illat terjeg, az ember mar alig bir ellenallni.


Szerintem te az 1-es csoporthoz tartozol kerdezo.

2021. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
Hihetetlenül nevetséges, hogy rommá lettek pontozva a kérdezővel egyetértő válaszolók!
2021. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
Ja mer ezek covidosak már vagy 10 éve nincsen orruk. Azt hiszik másnak sincs.
2021. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%
Nekem még elszívóm sincs, és a szüleim jóformán kizárólag büdöset szeretnek enni (én főzök rájuk), szóval de, megőrülök. Főleg a pirospaprikát szokta nagyon bevenni a ruhám, nem tudok mit tenni ellene. A hajamat szorosan feltűzöm, már csak azért is, hogy ne legyen útban és ne hulljon a lábasokba, így nem büdösödik vészesen. Bő olajban sütni többek közt pont azért nem szoktam, mert az egész cipősdoboz méretű lakás napokig bűzlik utána, mivel az összes textilfelület beissza a szagot.
2021. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem, nem szoktam - számomra - büdös kajákat főzni (pl. húst) és én sem használok olajat.

Ami szag így is keletkezik, az egy rövid szellőztetéssel kimegy, pedig nekem kicsi a konyhám, lenne hol feltódulnia. Hozzátenném, hogy saját magamra főzök, szóval nem vágok le nagy főzéseket, de azért rendszeresen készítek főtt kaját, illetve mondjuk ha anyáméknál fő a birkapörkölt, annak a szagától én is rosszul leszek :D De ez már az én problémám, valószínűleg csak azért, mert én magam nem vagyok ilyenekhez szokva.

2021. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!