Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ázsia street foodokat...

Milyen ázsia street foodokat ismertek? Nektek melyik ízlik?

Figyelt kérdés

2020. aug. 6. 22:14
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
*az,el tudod olvasni
2020. aug. 14. 18:42
 22/29 anonim ***** válasza:
60%

El tudom olvasni. Mint ahogy egy Down kóros gyereket is megértek, jóindulattal.


Olvass angol cikkeket, sőt vehetsz amerikait is, bizony hogy sértés. Lenézés, semmibe vevés.

Mint ahogy a prolik -angol, amerikai prolik- is nite-nak írják az éjszakát, és yr-nak a you are-t. a your-t meg nem tudják megkülönböztetni a you are-tól.

Persze az ilyen szinten művelt ottani érettségizettek magyarul se érnek sokat.


Semmi baj, jó étvágyat a kínai/koreai/thai/vietnami/japán/indonéz/indiai/stb kajákhoz.

2020. aug. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
59%
A boomer megfelelője inkább a Ratkós, nem a nyugger. Ennek örültem volna, ha így terjedt volna el, mert benne van egy egész életérzés (reakció az állam csöcsén felnőttek lekezelő „a te korodban már ezt meg azt elértem” szajkózására).
2020. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

23

Félreértelmezés. A ratkó-korszak mindössze 1950-56-ig tartott.


Semmiféle "életérzés" maszlagot nem lehet belemagyarázni a teljes abortusztilalomba.

A boomerben sincs semmi a zárójelben írtakhoz még csak hasonlító sem. Egész másról szól, olvass utána angolul.

2020. aug. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
59%

Az „ok boomer” arra született válaszként, amikor azok, akik akkor voltak fiatalok, amikor viszonylag könnyebb volt munkához és lakáshoz jutni, cseszegették a mai fiatalokat, hogy „nekem ennyi idősen ez meg ez volt”. Hogy később elkezdték generikus sértésként használni minden idős ellen, ahogy a Karent minden nő ellen, már másodlagos.

[link]

Magyarországon ennek a párhuzama a Ratkósok és a közvetlen előttük ill. utánuk született korosztály, akik más okból ugyan, de viszonylagos stabilitásban élték életük nagy részét, és nem értik, hogy ha egy mai fiatalnak nincs munkája, az nem azért van, mert lusta dolgozni. A 80-as években születtem, az első olyan nemzedékhez tartozom, amelyiket a ratkósok 'szogatni kezdtek ezzel, és egész korosztályom ezt élte át, erre mondom, hogy életérzés, és erre válaszként születnek az ilyen beszólások.

2020. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Az K boomer,az "új" és a "régi" generáció közti ellentétekről (gondolkodás,szokások stb.) szól. Habár annyi értelmezése van,hogy én sem tudom melyik az eredeti. A zoomerben viszont nagyrészt,úgy terjedt el, ahogy fent írtam.
2020. aug. 14. 23:36
 27/29 anonim ***** válasza:

25

Hát nem veszed észre, hogy ez a leütésszámra gyártott cikk SEMMIT nem mond? A magyar helyzetre végképp nem.

Addig olvastam, hogy a " baby boomerek have the money".

Lásd már meg, hogy csak az a lényeg, hogy NE a Rotschildék fele világot birtokló gazdagságának az eredetét kritizáld -akik ugye SEMMIT nem is dolgoztak a pénz szaporodásáért- hanem a saját nagymamádat, aki jegyrendszeres világba született. Átverték az új gazdasági mechanizmussal, miközben az impexes kommunisták nyugatra utalták az állami vagyont. Ez nyugaton nem volt, őket nem dobták oda a szovjeteknek prédának.

Kitaláltak egy mű-ellentétet, hogy nehogy összefogjanak a családok, hanem egymás egyék.


Beszélgetni kéne, nem beszólni.

2020. aug. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Yakitori /焼き鳥

Ringoame/りんご飴

Yakisoba/焼きそば

Yakisoba pan /焼きそばパン

Chocho banana /チョコバナナ

Takoyaki/たこ焼き

Dango /団子

Taiyaki/たい焼き

Okonomiyaki/お好み焼き

Kakigori /かき氷

Yaki imo /焼き芋

Yaki tomorokoshi/焼きとうもろこし

Nikuman /肉まん

Mochi /もち

Crepe /クレープ

Dorayaki /どら焼き

Oden /おでん

Japánban születtem és eltem szóval volt időm megkóstolni ezeket nagyon finomak voltak :D

2020. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Amiket írtam ezek a tipikus japan Street foodok ;)
2020. aug. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!