Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért hűl ki nehezen a lekvár?

Miért hűl ki nehezen a lekvár?

Figyelt kérdés
Ha mikróban melegítek mondjuk egy buktát, elég pár másodperc és máris tűz forró, hamarabb forrósodik mint a tészta. Utána akár szét is nyithatom, hiába fújom, stb, csak magától hűl ki langyosra kb 5-10 perc alatt, pedig nem nagy mennyiségről van szó. Más esetben is láttam már ilyet, egy pohár tejeskávé mondjuk van hogy negyed óra múlva is tűz forró, ugyanígy mikróban melegítve.

2019. nov. 28. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a forró lekvár nehezen hül, ez érvényes a tejeskávéra is - és ennek semmi köze a mikróhoz!
2019. nov. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

Amelyik összetevőnek magasabb a víztartalma az gyorsabban melegszik, mint az egyéb részei.

Azzal is próbálkozhatsz, hogy nem középre teszed a buktát, hanem a tányér széléhez.

Vagy egy kanállal / alufóliával lefeded azon részét, ahol nem akarsz nagyobb melegedést elérni.

2019. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát szerintem nem túl "egészséges" a mikróba fém tárgyakat tenni, de azért köszi a válaszokat XD
2019. nov. 30. 00:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kanállal vagy alufóliával lefedni... 😃 Ha ezt a tanácsot megfogadod, akkor tuti nem a forró lekvár lesz a legnagyobb gondod. 😃
2019. nov. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha a mikroszerelő mesterem azt mondja, hogy tegyél a kakaóba egy kanalat melegítéskor , úgy nem forr fel, akkor én elhiszem neki.

A mikrohullámú ételek receptkönyve is írja a fólia takarást, szóval ez egy tévedés, hogy nem lehet fém tárgyat beletenni, csak a fémmel takart részen nem melegíti annyira az ételt.

A hitetlenkedőknek elárulom, hogy a mikró belseje is fém. :)

2019. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

remélem csak nagyon rossz irónia..

Én viszont elárulom, hogy egyszer életemben már véletlenül hagytam bent fém tárgyat. Konkrétan tűzijátékban volt részem, pattogás, villódzás stb.. Nem hiszem hogy a mikró nagyon hálás lenne.

4 es: XD

2019. nov. 30. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem villáz hagytál benne, mert azt úgy tudom nem szabad. Valami káros töltés lép fel a fogaik közt.
2019. dec. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Fémet nem lehet mikrózni! Hacsak nem tüzíjátékot akarsz. De akkor inkább egy szem szölőt tegyél be. 😂
2020. jún. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!