Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mivel magyaráznátok, hogy...

Mivel magyaráznátok, hogy csináltam szörpöt és az üvegbe gáz szagot lehetett érezni?

Figyelt kérdés
Értetlenül állok a dolog előtt. Két literes flakonba csináltam málna szörpöt, amikor ittam az üvegből arra lettem figyelmes hogy gáz szag érezhető a flakonból.
2010. júl. 17. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Erjed talán? Elég meleg van mostanában. A szörpnek milyen íze volt?
2010. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy a flakon miatt vagy nem szénsavasból csináltad?Mert nekem akkor szokott ilyen lenni max.
2010. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csap vízből csináltam a szörpöt és málna íze volt. Bár miután megéreztem ezt a szagot nem is ittam belőle többet.
2010. júl. 17. 23:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen vízből csináltad?
2010. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A málnaszörp iható nem? A víz is iható? Az egymásrahatásból keletkezhetett egy kis kénes szag ami aligha jelent bármi veszélyt.Túlreagálod a dolgot.
2010. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
pezseg is?
2010. júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyümölcs erjedni kezdett, ennek érzed a gázszagát!


Mindig csak annyit keverj meg, amennyit azonnal megiszol, vagy tartsd hűtőszekrényben a palackodat!

2010. júl. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50 évvel ezelőtt úgy készítették a házi málnaszörpöt, hogy egy 5 literes dunsztos üveget teleraktak málnával és annyi cukrot szórtak rá amennyit felvett a gyümölcsök köze. Letakarták gézzel és kitették a napra ahol erjedni indult. Amikor letisztult, akkor volt kész, de nem volt alkoholos, mert akkor nem adták volna nekünk gyerekeknek az biztos. Ugyanis arra emlékszem, ha egy kis bort ittam, attól egyből elaludtam, de a málnaszörptől ez nem következett be.
2016. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!