#9 nem vagyok vegán, a kérdésre válaszoltam.
Egyébként egyre több ilyet vélek felfedezni. Ma valaki vegán víz felől érdeklődött, arra már én sem tudtam mit mondani.
@15: Egyrészt attól még vegán. Az állat sz.rik magától is, az, hogy a székletét felhasználják, őt nem bántja.
Másrészt bőven nem mindenhol használnak állati eredetű trágyát.
@17: Nem érted, amit írok. Azt magyarázom neked, hogy lehet egy terméket - legyen az bor, vagy épp saláta - vegánnak címkézni, attól nem lesz vegánabb, mint a nem annak címkézett bor és saláta és stb stb. Ugyanis a mikroszkopikus állati élőlényeket _garantáltan_ nem szűrik.
Itt a cikkben amúgy is a tojásfehérjét emlegetik, amit a borok derítésére használtak - vagy száz éve. Most már kb senki nem derít tojásfehérjével, bentonitot használ minden borászat. Ami egyféle agyag. Szóval még ez is vakítás.
Persze, ha szeretitek, hogy hangzatos szavakkal megvezetnek titeket, akkor oké. Amúgy meg nincs sok értelme az egész kategóriának.
@Mojjo
Tökéletesen értem, amit írsz, tulajdonképpen ugyanazt mondod, mint amit én vallottam a legelső hozzászólásommal, annyi különbséggel, hogy én muslicával példáloztam.
Most, hogy kicsit utánajártam rájöttem, hogy rossz oldalról közelítettem meg a dolgot, mert habár beledarálnak minden sz@rt (igen, rovarokat is), attól még lazán minősíthetik vegánnak pl a bort és a sört csak azért, mert az utókezelésben nem használnak állati eredetű anyagokat. Vicc. Pedig alapvetően a vegán "trend" valami olyasmit képvisel, hogy állatnak baja ne essék (pl ez a vegán kozmetikumok jellemzője is). Nyilván itt ilyenről szó sincs.
Ettől függetlenül tartom az álláspontomat, hogy igenis jó üzlet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!