Más országokban is szokás, hogy a nagyüzemi sörfőzdék kukoricagrízzel és mesterséges enzimekkel "hígítják" a sört?
Nagyjából: Olcsóbb és gyorsabb az erjesztési folyamat, ha a malátát felütik kukoricagrízzel és emiatt extra enzimeket adnak hozzá a sörfőzés közben. Így a sörben lévő alkohol nem tud rendesen lebomlani és a szénsavat is utólag kell hozzáadni, a végeredmény pedig avas vajra emlékeztető szagú, íztelen és zamattalan sörutánzat (ezt jobb esetben azért elfedik valamivel) ami fejfájást okoz bódulat helyett. A magyar nagyüzemi sörfőzdék szinte mindegyike szinte mindegyik sörét így főzi.
A németeknél tudom ott van a tisztasági törvény, és máshol? Az Aldiban szoktam látni lengyel sört, olcsóbb mint egy Arany Ászok pedig nincs benne kukorica és tök iható.
A kérdésem, máshol is előszeretettel nézik h*lyének a helyi sörivókat a vállalatok, vagy ez csak nálunk szokás?
Szerintem sokkal egyszerűbb oka van az egésznek. Ezeket a söröket ígyis-úgyis kb. 30 Ft megcsinálni üvegenként (lásd a lengyel példát), de olyan gyenge sört csinálnak, amin igenis javít a kukoricadara. A hazai sörök közül pl. szerintem a 100% maláta Heineken semmivel nem jobb a többinél, sőt, személy szerint egy romszáraz szarnak tartom, ami azt a minimális komlót se bírja el.
Ezt újrafogalmaznád magyarul? „Így a sörben lévő alkohol nem tud rendesen lebomlani”. És hogy érted, hogy fejfájást okozhat bódulat helyett? Szerinted valótlan alkoholtartalmat tüntetnek fel? Merthát a bódulatot ugye az alkohol okozza... A „tisztasági törvény” pedig semmi egyéb, mint a bajor sörfőzési hagyományok törvényesítése. Nagyon sok nem bajor, jó minőségű sör nem felel meg neki. Mellesleg 1987-ben eltörölték, mert egy protekcionista törvény volt, ami ez EU-ban nem játszik. Mert nem a bajorok szarták a sört, ezt azért jó tudni.
Hogy hülyének nézik az embereket, hát már nem azért, de
1. el lehet olvasni, hogy mi van benne, persze ha nem retardált az ember
2. ha szar ízű a sör, akkor azt igénytelenség másodszor is megvenni, tökmindegy, hogy miből van.
Lehet, hogy mesterségesen generált igénytelenségről van szó, de akinek a szar is jó, annak egészségére.
Szerencsére mam már lehet iható magyar söröket venni 250 Ft körül, és jobb a helyzet, mint az elmúlt 10-15 évbem kb. bármikor. Valszeg tovább fog javulni.
"Az Aldiban szoktam látni lengyel sört, olcsóbb mint egy Arany Ászok pedig nincs benne kukorica és tök iható."
Szerintem ezek se sokkal ihatóbbak, attól még, hogy valamiben nincs kukorica lehet szar vagy ízetlen. Ilyen a Miller, az amerikai Bud, a Heineken, a Tuborg... jó, nem sorolom azért fel mindet.
"Így a sörben lévő alkohol nem tud rendesen lebomlani "
Ezt itt most én se nem értem...
"Más országokban is szokás, hogy a nagyüzemi sörfőzdék kukoricagrízzel és mesterséges enzimekkel "hígítják" a sört?"
Bezony, azokban az országokban, ahol nem volt fejlett sörkultúra, a multik ugyanilyen silánnyá tették a nagyüzemi cuccokat. Igazából kivételek csak Csehország, Németország, Ausztria, Szlovákia, Anglia és Belgium. De például a horvátoknál a Karlovacko meg az Ozusjko is ugyanaz a szint, mint itthon az alap soproni, a románok se igazán jobbak átlagban, az összes olasz meg spanyol sörben is volt kukorica, amiket kóstoltam.
De amúgy a kukorica nem mindig teszi vállalhatatlanná a nagyüzemit, például én a Lefféből nem érzem ki, és normális áron(egy euro, esetleg a lidl-s 400 forint) simán jó ivósör belga ale kategóriában. Persze ez csak a belépőszint a belga ale-k világába, de a lényeg, hogy kb. ugyanaz a minőség, mint egy Grimbergen Dubbel, abban meg nincs kukorica. Szóval vannak kivételek persze, meg mondom, attól, hogy valamiben nincs kukorica, még lehet pocsék vagy ízetlen...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!