Szerintetek mi a legjobb száraz vörösbor ebben az árkategóriában? (10ezer Ft)
Szia!
10ezer forintért már igencsak van választék. Tudni kéne persze, hogy milyen ízlése is van az apósnak. Mindenesetre Délpannon vidékek sztárolt, a 90-es években felfutott nagyjaitól nem nagyon ajánlom a csúcsborokat (sem), ha csak nem haragszotok nagyon az apósra...
(Adalékként a miértekhez pl: [link] )
Ha mégis szeretnétek vastag, nagytestű, hömpölygős vörössel megajándékozni, akkor a Sauska pince Cüvée 7 nevű borait ajánlom - leginkább a Cüvée 7 Siklós 2009 és 2011-es verzióit.
Ajánlom nagyon (ami azt illeti, magyar vörösek közül a leginkább - meggyőződésem szerint jelenleg ez a legjobb magyar vörösbor) a Heimann pince 2011-es Barbárját is. (Ami azt illeti, a 2009-es verzió is nagyon rendben van, ha azt sikerül megtalálni.)
Ezen kívül Légli Géza Kislak nevű borát is ajánlanám 2011-ből. Kicsit északiasabb jellegű, de abszolút nagyboros, "mindent bele" jellegű bor a St. Andrea pincészet Merengője - minden évjárata nagyon rendben van, jelenleg a 2011-es fut a boltokban.
Ha inkább az eleganciát keresitek a nagy anyag helyett, akkor pedig egyértelműen egy burgundiai Pinot noir-t ajánlok. Hatalmas élmény, bár nem feltétlen borfogyasztásban kezdőknek.Ha emellett döntötök akkor a Thibault Liger-Belair Bourgogne Rouge Les Grand Chaillots 2012-es verzióját ajánlom az árkategóriában.
Ezek a borok nem kaphatóak nagy áruházakban, csakis borszaküzletekben. Ha kell segítség borszaküzletekkel kapcsolatban, szólj nyugodtan.
Én ingyen szerzek pinot noir-t, nagyfaterom hekto számra gyártja a jobbnál jobb borokat, 130 éves hordóba önti, abba ha fehér bort öntesz akkor is vörös jön ki belőle :D
Na azzal a borral én össze hasonlítanám a "bolti vöröseket 10 ezerért"
Amúgy burgundi-t vegyél, igazi testes bor!
@3: én összehasonlítanám, mindenesetre ez a 130 éves hordó, meg ez a fehéret öntesz, akkor is vörös jön ki _rendkívül_ rosszul hangzik. Egyrészt még egy pörköletlen ászokhordónál is sok tekintetben hátrány egy ponton túl a sokadszori töltés na meg az életkor, másrészt az elszineződés igencsak gyanús. Nem is tudom... Valamennyit fest a boron a fából kiázó másodlagos tannin - ha abból túl sok kerül egy borba, kellemetlen, húzós, szárítós, szúrós érzete lesz. Ezen kívül valószínűleg ez a hordó már olyan mértékben engedi át az oxigént, ami sokszorosa az optimálisnak. Így, főleg ha eleve fenolosabb akár az a fehérbor is, amit beleraktok, meg ha tényleg sok másodlagos tannin ázik ki, akkor beindul a polifenol oxidáz szépen, és tényleg barnásra, vagy akár téglavörösre festheti a bort. Valószínűleg valóban ez történik nálatok.
Sokszor tapasztalni, hogy házi borok teljesen rommá vannak oxidálva. Lehet lelombozó, amit mondok, de ez nem a jó bor ismérve sajnos. Nagyon lassan kerül ez át az emberek fejébe, sokszor kell inniuk olyan jól elkészített borokat, amik nincsenek szétoxidálva, és látni, érezni a különbséget...
Amúgy Burgundia pont, hogy nem a testes vörösborokról híres. Nagyon nem. Elegáns, egyensúlyos, feszes, de nem testes vörösök a burgundiaiak, legalábbis tipikusan. Szerintem te kevered Bordeaux-al.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!