Melyik népnek volt legelőször saját gyógynövényes
likőrje és mi volt az?
Figyelt kérdés
tehát ami kategóriában a Hubertus, Jagermaister, Becherovka stb. vannak
2015. szept. 29. 23:02
1/6 Phoney válasza:
Ezt nem tudni egész biztosan, mert a gyógynövénylikőr egyidős az élvezeti szeszfogyasztással. Kimondottan likőrnek nevezhető italokat legkorábban az olaszoktól jegyeztek fel, akik 1332-ben Párizsba vitték ezek divatját, és mivel a szeszfőzés is tőlük eredt (nem pedig az araboktól vagy másoktól), jó eséllyel tényleg ők voltak az elsők. A ma ismert likőrök közül talán a francia Chartreuse a legrégibb, likőr formájában 1764-ben jelent meg. (Előtte elvileg 1732-től használták a receptet egy csepegtetős elixír gyártására, ezt ma is lehet kapni.)
2015. szept. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Tömény alkoholos gyógynövénydesztillátumot első ízben Avicenna egyik tanítványa főzött Avicenna kánuumja szerint. Az iszlám alkoholélvezetre vonatkozó tilalma alapján nem meglepő, hogy kénytelenek voltak egy gyógynövénykoktélt összehozni, mondván, ez gyógyszer kérem, nem pia. Történt mindegy a IX. század első felében, nagyjából Bagdadban.
Európában a X-XII. században, a mór hódítók és keresztes hadjáratokkal kapcsolatos kultúrák közötti párbeszéd nyomán juott el a gyógynövényes tinktúra, ezért nem meglepő módon egymástól oylan helyeken bukkan fel elszigetelten a gyógynövénylikőr-készítés, amelyeknek iszlám kapcoslatuk volt, azaz kasztíliában, Francaiország egyes szerzetesi közsségeiben, ahováa templomosok hozzák, vagy a dél-itálaiai kolostorokban. Az sem meglepő, hogy kezdetben elsősorban mediterrán illóolajos növényeket hazsnálnak e célra.
2015. szept. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 Phoney válasza:
Megnézném azt a leírást, ami alapján Avicenna tanítványa alkoholt főzött... tényleg készültek korai arab növénydesztillátumok, de csak vízzel.
2015. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Szinte törvényszerű pedig, hogy nem az eszkimók készítettek ilyet először, hanem valami meleg helyen, ahol az erjedés magától is végbemegy, például az araboknál...
2015. szept. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 Phoney válasza:
Mikor megjelent az égetett szesz, az erjesztett italokat már rég mindenhol ismerték, nem baj?
2015. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
Teljes mértékben igazad van #5-ös, én kérek elnézést...
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!