Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy pohár bortól rosszullét?...

Egy pohár bortól rosszullét? Miért?

Figyelt kérdés
Egy pohár bort ittam de még annyi se volt és rosszul érzem magam. Szívverésem felgyorsult és hányingerem van. Miért? Mi baj?
2014. ápr. 23. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szoktál inni, akkor az. Több hónap alkoholmentesség után nem kell sok.
2014. ápr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Vagy romlott volt, vagy tablettás, ennek normális esetben nem lenne szabad megtörténnie.
2014. ápr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szívverés nem tudom, mitől lehet, de a bor savat csinál, előfordulhat, hogy nem bírja a gyomrod. Én is előbb elkezdek tőle émelyegni, mint ahogyan a benne lévő alkohol egyáltalán hathatna.
2014. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem tudom lehet hogy alergiás vagy az alkoholra. anyám is pl allergiás szó szerint értve az alkoholraakár egykonyakos megy csokitol is roszúllét jelentkezik nálla, ezért nem kaphat pl olyan gyógyszert se pl köptetö amiben egy kis alkohol is van mert tulerzekeny rá. lehetséges, h nállad is ez a hejzet.
2014. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek emberek akiknek a szervezete nem termel az alkohol lebontásához szükséges enzimet. Az amerikai őslakosok (indiánok) között pl. elég gyakori, azért lehetett egy üveg szesszel egy egész törzset leitatni.
2014. ápr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Phoney ***** válasza:
100%

A fejed nem fáj? Létezik egy úgynevezett „vörösboros fejfájás” nevű tünetegyüttes fejfájással, hányingerrel, arcpirulással, ami egyetlen pohár vörösbor után jelentkezik.


Még nem tudják, hogy mi okozza, csak elméletek vannak. Régebben a kéntartalomra fogták, de ugyanezek az emberek nem érzékenyek a jóval magasabb kéntartalmú egyéb élelmiszerre.


[link]

2014. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pulzusom nekem is mindig felmegy már kis mennyiségű alkoholtól is, talán magas a vérnyomásod. Hányinger pedig a savtól van, a bor nekem gyomorégést okoz.
2014. ápr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát hányinger esetleg ha éhgyomorra ittad akkor könnyen lehet, úgy nekem is szokott lenni, nagyon rossz éhgyomorra inni. Az emelkedő pulzus és vérnyomás pedig normális dolog a vörösbor esetében, nagyapám azért iszik minden nap egy pohár vörösbort mert alacsony a vérnyomása és attól lesz normális.
2014. ápr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!