Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egyesek miért hűtik a töményet?

Granulátum kérdése:

Egyesek miért hűtik a töményet?

Figyelt kérdés

Hiába papolok a rokonságnak meg a baráti körnek, csak kétfokosan adják az italt, aminek köszönhetően szinte semmit nem érzek az aromájából.

Nem értem, ötven-száz éve még tudták, hogy a pálinkát (gazdagabbak a konyakot) szobahőmérsékleten kell tárolni. Talán nagy kánikulában levitték a pincébe, de megitták harminc celsiusosan is.

Aztán kb tíz éve jött be ez az agyrém, hogy hűtsünk le minél hidegebbre mindenfajta töményet, talán abból, hogy eredetileg a poharat kell a fagyasztóba tenni.



2013. nov. 10. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:

" Egyesek miért hűtik a töményet? "


-én azért,mert hidegen sokkal jobban szeretem meginni,mint lóhugya melegen,

2013. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 doboszoli ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz.
2013. nov. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Phoney ***** válasza:
72%

Mert mániájuk, hogy egyszerre kell leverni, és hidegen nem bántja a torkukat.


Meg mert nem ismerik a minőségi rövidet.


Hűteni max. a növényi likőröket kell, de azokat sem -10 fokra. Ha egy ital a fagyasztóból a legjobb, akkor az elég baj neki. Eredetileg a vodkát sem hűtik, az oroszoknál a mai napig is sok helyen szolgálják fel melegen.

2013. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
utolsó: a hűtő 4-8 fokos, nem -10. Senki nem beszélt fagyasztásról. A legtöbb tömény ezen a hőmérsékleten a legjobb.
2013. nov. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bumbi02 ***** válasza:
71%
Ahogy az ételeknél is, úgy az italoknál is, hidegen kevésbé erősek az ízek, így nem értem én se, mikor jéghidegen kérik sokan a pálinkát, vagy whiskyt. Egy pálinka minden aromája szobahőmérsékleten jön ki a legjobban, szerintem.
2013. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:

ma 12:10: Először is, a kérdés a fagyasztásról szól: „kb tíz éve jött be ez az agyrém, hogy hűtsünk le minél hidegebbre mindenfajta töményet”


Másrészt, a hűtés párhuzamosan csökkenti az ital karcosságát, mellékízeit és a karakterét. Emiatt kedvelt az olcsó és a középkategóriás italoknál (amiket valójában senki nem az íze miatt iszik), és ugyanezen okból nem kedvelt a felsőkategóriánál, ami eleve jól iható (nem, a zsindelyes meg a karcosházipálinka meg a dzsekkdenielsz nem felsőkategória). Persze van ebben egy jó adag megszokás is, mert aki világéletében mindent 18 fokosan ivott, annak te hiába kínálgatod a nyolcfokosat. Viszont ha Teeléd letennének egy értelmesebb rövidet 18 fokon, lehetséges, hogy meggondolnád magad.

2013. nov. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sehol sem volt szó a fagyasztásról. Hűteni a hűtőben szoktunk, fagyasztani a fagyasztóban. A kérdező hűtésről beszélt.
2013. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A pálinkát tényleg szobahőmérsékleten kell fogyasztani(neves pálinkafőzde tulaja mondta),ehhez saját tapasztalatot nem tudok hozzáfűzni,mivel nem iszom pálinkát.


Viszont,amit iszom,azt lehűtve.A jeger és a bourbon is hidegen jó.Sokan esküsznek a meleg bourbonre jégkockával,de szerintem hidegen jobb.Nem azért,mert rossz minőségűt iszom és csak így elviselhető az íze,hanem azért,mert nekem jobban ízlik.A tévhitekkel ellentétben,így is lehet érezni az ízét.

2013. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bumbi02 ***** válasza:
A whiskyt jéggel még valahogy jobban elfogadom - ha szobahőmérsékletű whiskybe tesz az ember jeget. A beleolvadó jég miatt, kissé "hígul" és könnyebb az alkohol íz mellett megtalálni a "whisky-ízeket".. De ha még le is hűti az ember, akkor nem hiszem hogy annyira érvényesülnének az ízek. (ha jól tudom a whiskyket alapból úgy kóstolják, hogy 1-2cl vízet hozzáadnak, mert egy jó minőségű whiskyt nem ront el)
2013. nov. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!