Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fütyülős pálinkát ajánlanátok...

Fütyülős pálinkát ajánlanátok kezdő ivóknak, akik nehezen bírják a töményet?

Figyelt kérdés
Régen amikor még új volt nekem a piálás, akkor minden szemetet meg tudtam inni. Tényleg a legolcsóbb piákat is. Azóta eltelt kb 5év és mostmár nem tudok felesezni. Egyet megiszok nehezen, de a másodiknál már érzem, hogy jönne vissza, pedig már normális piákat is iszok. Ezen szeretnék változtatni. Mit kéne tennem, hogy egy baráti társalgás alatt ne csak sörözgetni vagy kevert piákat tudjak inni, hanem ha felesezni akarnak, akkor abba is betudjak szálni?
2012. nov. 18. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Esetleg cseréld le a barátaidat normálisakra, akiknél nem az a mérvadó, hogy tudsz-e velük alkoholizálni.
2012. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is teljesen így vagyok :D Nekünk is ez a bajunk, kijöttünk a formából(mert gyökerek voltunk és mindenki legalább 5ször-de ink. 10x hányt már piától) ezért utájuk. Mivel a mi barátságunk nagyon közeli, csak nevetünk a dolgon és nem erőltetjük (mondom ezt úgy mintha egy 60 éves kiégett fószer lennék) Ha nagyon akarod, akkor akaraterő+ megfelelő kísérővel lehet próbálkozni, írj privátot, ha érdekel bővebben :D

Én megértelek, nem csak a "hű mekkora gyökerek a spanjaid..." dumával jövök :)

2012. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi :D szerintem sincs semmi gond a barátaimmal, senki nem mondta, hogy kinéznek. Olyan nehéz elhinni, hogy magam miatt szeretnék?
2012. nov. 18. 18:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez, nekem magas. Nem esik jól, nem is erőltetik, hogy igyál rövidet, akkor mi a fenének erőlteted? Annó, én is megittam minden sz@rt és inkább örülni kéne, hogy nem esik jól. Az ismik, akik nem hagyták abba a rövidet, már mind alulról szagolják az iboját. Annyit és azt igyál, ami jólesik.
2012. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jäger, Unicum, ilyesmi sem csúszik?

Fütyülőst én nem ajánlanám egyébként, alattomos pia, szeret búvárt játszani (szétnéz lent, aztán visszajön). :)

2012. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Én már jártam úgy hogy buliban, haverral elkeztünk fütyülőst iszogatni. 1 feles: semmi, 2 feles: semmi, 3 feles: már kezdett hatni, de alig éreztük. 4 feles: na jó, elég a fütyülősből. Ittam rájuk egy Gössert. Nem telt el 5 perc mentem rókázni. Pedig az alkohol hatásait alig éreztem, szinte még józan voltam. Szóval csak óvatosan a fütyülőssel. :D
2012. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne az alapján válaszd meg, hogy mit iszol, hogy mit várnak el tőled, hanem az alapján, hogy mit szeretsz / bírsz.


Ha nem bírod a töményet, ne igyad.


Mindig is utáltam azokat az erőszakos "haverokat" akik rá akarnak erőltetni valamire. Ha tényleg a haverom akkor elfogadja, hogy én éppen most nem akarok azt inni, és kész. A gyenge embereket így befolyásolni.


Mellesleg, a jó minőségű piától nem lesz fejfájás, másnaposság, hányás, főleg ha nem viszed túlzásba a mennyiséget.

2012. dec. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kachy1 válasza:
Nagyon fontos, hogy csak azt idd meg, ami jólesik! A "natúr" pálinkát sokan nem szeretik, de van egy receptem amit nagyon ajánlok, még azok is szívesen fogyasztják, akik nem is szoktak iszogatni. 4 liter pálinkába ( csak eredeti ) 3 csomag egész fahéjat, és 1 csomag szegfűszeget beletenni. 3 hétig áztatni, közben kb 5 naponta fel rázni, majd leszűrni, és 1 kg mézet beletenni, majd naponta felrázni, amíg el nem olvad a méz. ülepítés után, (2-3 hét) egy vékony csővel lefejteni. Érdemes jól tárható átlátszó flakont alkalmazni. Étkezés előtt aperitívnek és étkezés után desszert italnak is kitűnő! A mértékletes fogyasztás mellett a jótékony hatását most nem ecsetelgetném.
2012. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kachy1 válasza:

Ui.

Természetesen ha kevesebb pálinkából készítjük, akkor a hozzáadott anyagok is arányosak legyenek! :)

2012. dec. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!