Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cseresznye cefrében lehet...

Cseresznye cefrében lehet volt mag a főzésnél, finomításnál elvész a méreganyag ha jutott bele?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy egy pálinkafőző üzemből vettem cefrét és ott nem szóltak hogy van benne mag is,meg Én sem tudta, hogy az ilyet kérdezni szokták,mert kész cefrét hirdettek.Nos két adagot főztem le az elsőt lefőztem ,majd mikor főztem volna a másodikat észrevettem hogy vannak benne magok,azonnal leszűrtem,nos nem csak mag volt hanem zölddel is tele volt...

Még valami :az első adagnak nagyon selymes illata volt.



2013. dec. 7. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Valamennyi kimegy belőle, de ha nagyon sok mag volt benne, akkor bizony kerül belőle méreganyag is.
2013. dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem ha volt is benne akkor nem sok mert a nagyja a kis hordó aljában volt,viszont ami aggaszt az a zöld,az meg nem süllyed le ....
2013. dec. 7. 19:48
 3/9 gabrincs ***** válasza:
Jó messzire kerüld el legközelebb ezt a főzdét. Én visszavinném és oda önteném elé hogy itt a sz@rod amit eladtál nekem. nagyobb baj akkor van ha sok mag sérült törött akkor választódik ki belőle a legtöbb cianid származék. Ne értsd félre nem fogsz meghalni a pálesztől csak nagyon rossz lesz. Való igaz azonban hogy sok esetén káros lehet az egészségre is. Legközelebb légy óvatosabb :-)
2013. dec. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A ciánnak kifejezetten kellemes, selymes íze van. Nem hiszem, hogy akkora mennyiségben volt benne, hogy baj legyen, mivel a mag leül az aljára, de legközelebb óvatosabban.
2013. dec. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

A cefre minőséginek tűnt,híg volt az illata is jónak tűnt és több alkohol jött le belőle mint a házilag kimagozott leválogatott nem cukrozott szilvámból.

2013. dec. 8. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:
zölddel is tele volt?? mármint szárral? mert az már baj, a mag a cseresznyénél lényegtelen.
2013. dec. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
volt szár is meg levél is.
2013. dec. 18. 22:10
 8/9 anonim ***** válasza:
átvertek haver, a mag a cseresznyénél nem gond, de a szár megemeli a cianid tartalmat
2013. dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szedd magad !
2014. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!